Microsoft stracił 900 milionów dolarów na tabletach z Windows RT

Jak to w przypadku dużych korporacji bywa, co jakiś czas pojawiają się sprawozdania finansowe za pewien okres. Dzięki właśnie takim raportom można określić, jak wygląda kondycja firmy oraz sprzedaż produktów. Z danych opublikowanych przez Microsoft widać, że ich  tabletowy dział nie poradził sobie zbyt dobrze.

Jak wynika z przeanalizowanych raportów firmy Microsoft, firma straciła ogromne pieniądze na promocji i produkcji tabletów opartych o uproszczony system Windows 8 (Windows RT). Mimo tego, że firma chwali się niemal 20 miliardami dolarów przychodów i prawie 5 miliardami dolarów zysku, to w oczy wpada informacja o stracie 900 milionów dolarów na samych tabletach. Z danych wynika również, ze większą popularnością cieszą się tablety z pełnym Windows 8 – a w pierwszym kwartale roku Microsoft sprzedał mniej niż 1 milion wszystkich urządzeń.  W takim przypadku nie dziwi fakt, podejmowanych prób „rozruszania” sprzedaży poprzez falę obniżek cen tabletów Surface RT (o niemal 150 dolarów na każdym modelu).

Z tego wszystkiego wynika, że  pomysł z Windows RT, systemu który miał stać się bezpośrednią konkurencją dla Androida i iPada, po prostu nie wypalił. Jedynie co, to pozostaje nam czekać na dużą aktualizację systemu. Może dopiero wtedy coś się zmieni w tym temacie.

źródło: ign.com