Microsoft sprzedaje pierwszą wersję Surface RT za 249 dolarów

Surface_WinRT_B-9HR-00021_Large

Ostatnimi czasy dużo pisze się na łamach naszego serwisu o tabletach autorstwa Microsoftu. Premiera tabletu Surface Pro 3, jego szczegółowa specyfikacja techniczna oraz obecność urządzenia w mediach nie mogły zostać przez nas pominięte. Warto jednak pamiętać, że oprócz najnowszej generacji sprzętu w obrocie nadal są starsze wersje produktów – w tym przez wielu znienawidzony Microsoft Surface RT. Wyposażony w kafelkowego Windowsa RT dla procesorów ARM tablet, został właśnie przez Microsoft przeceniony i w wersji 64 GB można nabyć go za 249 dolarów.

Przypominamy, że tablet który na rynek wszedł w roku 2012 posiada między innymi ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3, 2 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci na dane i aplikacje, Bluetooth 4.0, slot kart microSD, głośniki stereo oraz system operacyjny Windows RT. Surface RT z racji architektury procesora oraz zastosowanej platformy nie jest w stanie uruchamiać tradycyjnych programów przeznaczonych dla komputerów klasy desktop, przez co przez wielu użytkowników został wręcz znienawidzony.

Surface_WinRT_64GB_7ZR-00002_mnco

Microsoft wersję z 64 GB pamięci sprzedaje od teraz za 249 dolarów. Za dodatkowe 30 możemy dokupić dedykowaną, czarną  klawiaturę Touch Cover. Oznacza to, że za 279 dolarów otrzymujemy urządzenie zdolne do zapewnienia nam multimedialnej rozrywki oraz ewentualnej drobnej pracy z pakietem biurowym. Czy będzie to opłacalny zakup? Decyzję w tym zakresie pozostawiam każdemu z osobna.

Surface RT możecie znaleźć w sklepie Microsoftu pod tym linkiem.

[źródło]