Microsoft Remote Desktop debiutuje w App Store i Google Play - Tabletowo.pl

Microsoft Remote Desktop debiutuje w App Store i Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Microsoft Remote Desktop debiutuje w App Store i Google Play Aplikacje Apple Microsoft

Zgodnie z naszą zapowiedzią z zeszłego tygodnia, aplikacja Microsoft Remote Desktop zadebiutowała wczoraj w dwóch najpopularniejszych sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne. Jej premiera odbyła się bez większej reklamy ze strony producenta, co może nieco dziwić, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele pozytywnych reakcji ze strony internautów wzbudziła jej pierwsza zapowiedź.

Microsoft Remote Desktop to pierwszy oficjalny klient zdalnego pulpitu systemu Windows działający na urządzeniach z systemem iOS lub Android. Pozwala nam on na kontrolowanie komputera z systemem Windows (od XP w górę) za pomocą naszego tabletu bądź telefonu (choć korzystanie z ekranu mniejszego niż 7 cali nieco mija się z celem). Aplikacja jest darmowa i co najważniejsze stosunkowo prosta w konfiguracji. Należy jednak pamiętać, że komputer którym chcemy sterować musi posiadać zainstalowany system w wersji Pro lub Enterprise.

Aplikację Microsoft Remote Desktop można pobrać za darmo z App Store lub Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona