Microsoft przedstawia Surface Music Kit | Tabletowo.pl

Microsoft przedstawia Surface Music Kit

Dołącz do dyskusji 0

Na dzień dzisiejszy tablety firmy Apple nie mają sobie równych, jeśli chodzi o możliwości zastosowania ich w procesie produkcji muzycznej. Duża ilość świetnych aplikacji i pełne wsparcie ze strony producentów sprzętu muzycznego czynią z nich tak zwany „industry standard”, jeśli chodzi o rozwiązania mobilne w muzyce. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, iż przez ostatnie kilka lat iOS nie miał po prostu na tym polu żadnej konkurencji. Sytuacja ta może jednak niedługo nieznacznie ulec zmianie za sprawą firmy Microsoft, która powoli acz konsekwentnie stara się przekonać użytkowników, że ich nowy tablet może okazać się najlepszym przyjacielem mobilnego muzyka.

Firma ta zaprezentowała bowiem niedawno Surface Music Kit, akcesorium dla tabletu Surface 2, które łączy w sobie funkcje etui i kontrolera dla oprogramowania muzycznego. W jej wnętrzu zamiast tradycyjnej klawiatury QWERTY znajdziemy więc zestaw szesnastu padów perkusyjnych, trzech faderów i ośmiu przycisków funkcyjnych. Nie ma tu jednak mowy o fizycznych kontrolkach z prawdziwego zdarzenia, a jedynie o płaskich, dotykowych substytutach w stylu klawiatur znanych z innych akcesoriów Microsoftu. Producent zapewnia jednak, że pady będą dobrze radzić sobie z rozróżnianiem siły uderzenia, dzięki czemu będzie można w miarę komfortowo wykorzystywać je do tworzenia partii rytmicznych. Dodatkowo urządzenie zostanie wyposażone we własne, dedykowane oprogramowanie skierowane głównie do początkujących adeptów sztuki produkcji muzycznej (znajdziemy w nim między innymi funkcję automatycznej synchronizacji tempa i tonacji sampli). Niestety, Microsoft nie ujawnił jeszcze konkretnych specyfikacji technicznych swojego nowego akcesorium, więc nie wiadomo czy będzie można wykorzystywać je jako tradycyjny kontroler MIDI w pozostałych aplikacjach muzycznych dla Windows 8.

Cena i data premiery Surface Music Kit nie są jeszcze znane.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona