Microsoft pręży muskuły - oto nowy Surface Book | Tabletowo.pl

Microsoft pręży muskuły – oto nowy Surface Book

Dołącz do dyskusji 0

Nowa laptop/hybryda Microsoftu ma procesor Intel Core i7, oferuje dwukrotnie większą moc graficzną w porównaniu do swojego poprzednika oraz nawet 16 godzin pracy na baterii.

Dzisiejsza konferencja Microsoftu tylko teoretycznie dotyczyła Windowsa 10, gdyż podczas niej pokazano kilka naprawdę interesujących sprzętów, w tym Surface Book i7, którego specyfikacja próbuje udowodnić, że jest kompletnie skoncetrowany na mocy. Nazwa tego urządzenia nawiązuje do zastosowanego procesora, jednak Microsoft nie poprzestał na zamontowaniu układu z najszybszej rodziny.

Dzięki dodaniu drugiego wentylatora i przebudowaniu systemu odprowadzania ciepła, karta graficzna – GeForce GTX 965M ma być w stanie zapewnić dwukrotnie wyższą wydajność podczas obciążających ją zadań (biorąc za punkt odniesienia zaplecze mocy w poprzednim Surface Booku), jednocześnie nie przysmażając użytkownikowi kolan. Brzmi naprawdę nieźle, ciekawe, jak wypadną praktyczne testy na kolanach.

surface-book-3

Zwykle poprawa wydajności nie pozostaje bez wpływu na długość działania urządzenia bez podpięcia do sieci. Zastosowano większe ogniwo, które obiecuje nawet 16 godzin pracy. Są to dane dotyczące trybu laptopa, z uwagi na baterię ukrytą pod klawiaturą. Ekran można odłączyć, jednak wtedy długość działania zdecydowanie spadnie.

surface-book-2

Kilka szczegółów ze specyfikacji

  • Ekran: „PixelSense” 13,5 cala w rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli (267 ppi)
  • Pamięć: 8 GB lub 16 GB
  • Procesor: Szósta generacja Intel Core i5 lub i7
  • Pamięć: Dysk SSD o pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 965M 2 GB GPU
  • Złącza: 2x USB 3.0, czytnik kart SD, dwa porty Surface Connect, złącze słuchawkowe
  • Aparaty: przedni – 5 MPix z nagrywaniem w 1080p, tylny – 8 MPix z autofocusem i nagrywaniem w 1080p
  • Łączność: WiFi 802.11ac, IEEE 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0 LE
  • Sensory: Czujnik natężenia światła, akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik pola magnetycznego

Nowy Surface Book jest zauważalnie cięższy od swojego prekursora, z uwagi na zastosowanie większej baterii. W komplecie znajduje się również Surface Pen, ułatwiający pracę na dotykowym ekranie.

surface-book-4

Nie będzie to jednak sprzęt tani. Najwyższa wersja z procesorem i7 i dyskiem 1 TB będzie kosztować 3299 dolarów. Microsoft nie omieszkał przypomnieć, że jest to urządzenie bezkompromisowe, dla osób, które oczekują maksymalnej wydajności, jaką można osiągnąć w laptopie mobilnym. Wersje z tym samym procesorem i mniejszymi dyskami będą kosztować 2799 dolarów (za model z 512 GB) i 2399 dolarów (za model z 256 GB).

Egzemplarze z nowej serii Surface Book można zamawiać już na stronie Microsoftu, a wysyłka powinna rozpocząć się 10. listopada.

źródło: Microsoft, the Verge, Endgadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona