Microsoft pręży muskuły - oto nowy Surface Book - Tabletowo.pl

Microsoft pręży muskuły – oto nowy Surface Book

Dołącz do dyskusji 0

Nowa laptop/hybryda Microsoftu ma procesor Intel Core i7, oferuje dwukrotnie większą moc graficzną w porównaniu do swojego poprzednika oraz nawet 16 godzin pracy na baterii.

Dzisiejsza konferencja Microsoftu tylko teoretycznie dotyczyła Windowsa 10, gdyż podczas niej pokazano kilka naprawdę interesujących sprzętów, w tym Surface Book i7, którego specyfikacja próbuje udowodnić, że jest kompletnie skoncetrowany na mocy. Nazwa tego urządzenia nawiązuje do zastosowanego procesora, jednak Microsoft nie poprzestał na zamontowaniu układu z najszybszej rodziny.

Dzięki dodaniu drugiego wentylatora i przebudowaniu systemu odprowadzania ciepła, karta graficzna – GeForce GTX 965M ma być w stanie zapewnić dwukrotnie wyższą wydajność podczas obciążających ją zadań (biorąc za punkt odniesienia zaplecze mocy w poprzednim Surface Booku), jednocześnie nie przysmażając użytkownikowi kolan. Brzmi naprawdę nieźle, ciekawe, jak wypadną praktyczne testy na kolanach.

Tabletowo.pl Microsoft pręży muskuły - oto nowy Surface Book Microsoft Nowości

Zwykle poprawa wydajności nie pozostaje bez wpływu na długość działania urządzenia bez podpięcia do sieci. Zastosowano większe ogniwo, które obiecuje nawet 16 godzin pracy. Są to dane dotyczące trybu laptopa, z uwagi na baterię ukrytą pod klawiaturą. Ekran można odłączyć, jednak wtedy długość działania zdecydowanie spadnie.

Tabletowo.pl Microsoft pręży muskuły - oto nowy Surface Book Microsoft Nowości

Kilka szczegółów ze specyfikacji

  • Ekran: „PixelSense” 13,5 cala w rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli (267 ppi)
  • Pamięć: 8 GB lub 16 GB
  • Procesor: Szósta generacja Intel Core i5 lub i7
  • Pamięć: Dysk SSD o pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 965M 2 GB GPU
  • Złącza: 2x USB 3.0, czytnik kart SD, dwa porty Surface Connect, złącze słuchawkowe
  • Aparaty: przedni – 5 MPix z nagrywaniem w 1080p, tylny – 8 MPix z autofocusem i nagrywaniem w 1080p
  • Łączność: WiFi 802.11ac, IEEE 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0 LE
  • Sensory: Czujnik natężenia światła, akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik pola magnetycznego

Nowy Surface Book jest zauważalnie cięższy od swojego prekursora, z uwagi na zastosowanie większej baterii. W komplecie znajduje się również Surface Pen, ułatwiający pracę na dotykowym ekranie.

Tabletowo.pl Microsoft pręży muskuły - oto nowy Surface Book Microsoft Nowości

Nie będzie to jednak sprzęt tani. Najwyższa wersja z procesorem i7 i dyskiem 1 TB będzie kosztować 3299 dolarów. Microsoft nie omieszkał przypomnieć, że jest to urządzenie bezkompromisowe, dla osób, które oczekują maksymalnej wydajności, jaką można osiągnąć w laptopie mobilnym. Wersje z tym samym procesorem i mniejszymi dyskami będą kosztować 2799 dolarów (za model z 512 GB) i 2399 dolarów (za model z 256 GB).

Egzemplarze z nowej serii Surface Book można zamawiać już na stronie Microsoftu, a wysyłka powinna rozpocząć się 10. listopada.

źródło: Microsoft, the Verge, Endgadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona