Microsoft Surface 2

Microsoft prezentuje dwie nowości: Surface 2 i Surface Pro 2

Microsoft Surface 2

Dzisiejszy pierwszy jesienny dzień przyniósł nam wiele ciekawych informacji z rynku tabletów. Na pierwszy plan wysuwają się dwie wiadomości: prezentacja tabletu Tesco – Hudl oraz nowości Microsoftu: Surface 2 (następca Surface RT) i Surface Pro 2 (następca Surface Pro). Obeszło się bez niespodzianek. Nie może być mowy bowiem o rewolucji – mamy tu bowiem do czynienia z typową ewolucją produktu. Spójrzmy na parametry techniczne modelu.

Surface 2 wygląda bardzo podobnie do poprzednika – główną różnicą jest większy gril głośnika. Jest lżejszy (676 g) i cieńszy (8,9 mm) od poprzednika. Został wyposażony w czterordzeniowy procesor Tegra 4 od NVIDII, wyświetlacz o przekątnej 10″ i rozdzielczości 1080p, port USB 3.0. Wśród akcesoriów do tabletu znajdziemy dwupoziomową podstawkę, dzięki której ustawimy urządzenie pod dwoma różnymi kątami.

Microsoft Surface 2 zadebiutuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. W najtańszej wersji będzie kosztował 449 dolarów.

Drugą nowością jest Surface Pro 2 z rysikiem, który – jak informuje producent – uległ znacznej poprawie pod każdym względem. Ma oferować przede wszystkim lepsze odwzorowanie kolorów i wydajność graficzną, szybsze działanie (podobno o 20% szybsze) i lepsze głośniki.

Surface Pro 2 został wyposażony w 10,6-calowy ekran 1080p i procesor Haswell, dzięki którego systemowi zarządzania energii bateria ma pracować znacznie dłużej niż w jego poprzedniku. Na jego pokładzie znajdziemy trzy porty USB 2.0, jeden port USB 3.0, mini DisplayPort, Ethernet oraz wejście i wyjście audio.

Przedsprzedaż modelu rozpocznie się już jutro, natomiast do sprzedaży trafi 22 października. Cena ustalona została na poziomie 899 dolarów (64GB, 4GB RAM). Dostępna będzie również wersja z 512GB pamięci i 8GB RAM.

źródło, źródło