Microsoft pozbędzie się przycisku Start w Windows 8 - Tabletowo.pl

Microsoft pozbędzie się przycisku Start w Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Ponad 15 lat temu, wraz z premierą Windows 95, pojawił się magiczny przycisk Start, dzięki któremu mogliśmy zarządzać naszym komputerem. Trzeba przyznać, że mocno do niego przywykliśmy i ciężko wyobrazić sobie kolejne wersje Okien bez niego. Tymczasem, Microsoft już sobie wyobraził…

W ostatniej wersji Windows 8 zwanej Consumer Preview (build 8220) przycisku Start w ogóle nie ma! Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć, przyglądając się screenom, które trafiły do sieci. Choćby temu:

Tabletowo.pl Microsoft pozbędzie się przycisku Start w Windows 8 Nowości Plotki / Przecieki

Jak wiemy, w poprzednich wersjach „ósemki”, Microsoft ze sferycznej kuli, którą znamy choćby z Windows Vista/7, zrobił płaski prostokąt, by lepiej dopasować przycisk Start do wyglądu nowego interfejsu Metro. Teraz wygląda na to, że pozbył się go całkowicie.

Jego funkcjonalność nie znika jednak zupełnie – niezależnie czy pracujemy w trybie Metro czy na zwykłym pulpicie, po najechaniu myszką (nie do końca wiadomo, jak będzie to rozwiązane na tabletach) na lewy dolny róg ekranu, naszym oczom ukaże się bazujący na miniaturkach (thumbnails) interfejs, pozwalający zarządzać systemem.

O ile przycisk Start prawdopodobnie zniknie (chyba że pojawią się masowe protesty w jego obronie), o tyle Super Bar, znany z Windows 7, pozostanie i będzie zapewne służył głównie do umieszczania nań skrótów do zainstalowanych aplikacji.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona