Microsoft otrzymał patent związany z technologią 3D Touch

Jeszcze w zeszłym roku pojawiały się doniesienia o prototypowym smartfonie z Windowsem o nazwie kodowej McLaren, który podobno obsługiwał 3D Touch. Wówczas nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na ten temat. Na szczęście wiemy już więcej o tej niecodziennej technologii, dzięki wnioskowi patentowemu Microsoft, który trafił do Urzędu Patentowego dokładnie 3 stycznia 2014 roku. Gdzie to rozwiązanie prawdopodobnie znajdzie zastosowanie?

3D Touch pozwoli określić, pod jakim kątem skierowaliśmy swoje palce względem ekranu. Następnie system odczyta te dane i wykona zadaną czynność z zawartością na wyświetlaczu. Interesujące, jak działa to w praktyce. Możliwe, że jeszcze w tym roku będziemy się mogli to sprawdzić na żywo.

Początkowo Microsoft zastosował 3D Touch w smartfonie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego, ale zapewne znajdzie się w urządzeniach seryjnych. Warto wspomnieć o wsparciu Windowsa 10 dla tego rozwiązania. Zresztą Amerykanie dopracowują swoją technologię od zeszłego roku, więc już czas, aby weszła oficjalnie na rynek. Ewentualnie na zawsze pozostanie w centrach R&D.

microsoft-3d-touch-patent

Pierwsze urządzenia z Windowsem 10 poznamy niedługo, większość z nich jeszcze w tym kwartale. Na pewno wielu z Was czeka na nowe Lumie. Być może jedna z nich będzie mogła pochwalić się ekranem z 3D Touch, który stanowiłby pewien wyróżnik na tle rywali z Androidem czy iOS-em.

źródło: USPTO przez WMPowerUser, Neowin