Microsoft ogłasza większą dostępność Flasha dla Internet Explorera | Tabletowo.pl

Microsoft ogłasza większą dostępność Flasha dla Internet Explorera

Dołącz do dyskusji 0

Dystrybuowana od wczoraj poprzez Windows Update poprawka odblokowuje przeglądanie w IE znacznie większej ilości stron stworzonych z wykorzystaniem Flasha. Według programistów Microsoftu, zwiększyła się ilość stron wykorzystujących technologię Adobe zgodnych z ich wizją UX Windowsa 8.

Słowo wyjaśnienia. Flash na Windowsie 8 oczywiście funkcjonuje i ma się całkiem nieźle. Internet Explorer 10, podobnie jak Chrome, ma odpowiednią wtyczkę wbudowaną bezpośrednio w przeglądarkę; w trybie desktopu program wyświetla całą zawartość stron. Jeśli ktoś korzysta z Internet Explorera w wersji WinRT (kafelki), przeglądarka korzystała do tej pory z listy Compatibility View (CV) – trafiały tam strony sprawdzone przez Microsoft pod kątem zgodności zawartości witryny z widzimisię Microsoftu. Jeśli jakaś strona nie chciała się wyświetlić w pełni, można było dać dyla na desktop i nie przejmować się takimi detalami. Tak fajnie nie było jednak na Windowsie RT: nawet w wersji desktopowej IE10 korzystał z listy CV.

Z omawianą poprawką zmienia się idea listy CV. Od tej pory trafiają na nią strony niezgodne z wymogami Microsoftu; jeśli nie ma na niej przeglądanej witryny, IE wyświetli zawartość we Flashu. Inżynierowie Microsoftu podają ciekawą statystykę – ponoć tylko 4% weryfikowanych stron nie spełnia ich wytycznych, tak więc z tego punktu widzenia wprowadzane zmiany mają sens. Drugim powodem jest to, że niektóre popularne strony wciąż nie zapewniają alternatywnych witryn wykorzystujących HTMLa 5.

Wraz z poprawkami do IE Microsoft wypuścił również aktualizację do narzędzia modern.IE dla webdeveloperów. Obecnie pozwala ono również skanować stronę pod kątem zgodności z listą Compatibility View.

Warto zauważyć, że wprowadzane zmiany pozwalają wyróżnić się Windowsowi RT na tle konkurencji – mało który system mobilny może pochwalić się obsługą Flasha, jakkolwiek kontrowersyjne by to nie było.

Źródło: IEBlog

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona