Microsoft oficjalnie obniża ceny Surface RT – o 150 dolarów

20130715-073609.jpg

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiało się wiele informacji dotyczących nadchodzących obniżek cen tabletu Microsoft Surface RT. Nie wiadomo było jednak czy jest to wymysł poszczególnych sklepów z elektroniką, czy efekt decyzji podjętej przez samego producenta sprzętu. Urządzenie, jak wielokrotnie słyszeliście, nie odniosło spektakularnego sukcesu na rynku produktów z systemem koncernu z Redmond. A skoro poziom sprzedaży nie jest zadowalający, trzeba coś z tym zrobić. Najlepszym sposobem zainteresowania nowych klientów zawsze są obniżki cen. Tak też postanowiono postąpić w tym przypadku. Microsoft oficjalnie potwierdził, że ceny Microsoft Surface RT idą w dół. Aż o 150 dolarów.

Za Surface RT 32GB przyjdzie nam teraz zapłacić 349 dolarów (po obniżce z 499 dolarów), natomiast za Surface RT 64GB – 449 dolarów (początkowo był dostępny za 599 dolarów). Różnica w cenie jest znaczna, przez co Microsoft ma nadzieję, że nowe osoby skuszą się na to urządzenie. Świadomy użytkownik zdaje sobie jednak sprawę z ograniczeń, jakie niesie ze sobą Windows 8 RT, więc podniesienie poziomu sprzedaży nie będzie łatwym zadaniem. Nawet po obniżce cen.

Dotychczas o obniżkach infmormowały wyłącznie amerykańskie sklepy z elektroniką, dziś okazało się, że podobne cięcia cen mają miejsce także w oficjalnym sklepie Microsoftu. Z tą jedną różnicą, że np. Staples informuje o końcu promocji 20 lipca, a Microsoft nie podaje żadnej daty, co może sugerować trwałą obniżkę cen.

Kto wie, może faktycznie druga generacja tabletu Surface, jak sugerują plotki, jest już w drodze?

źródło