Microsoft zapowiedział pakiet Office 2019 | Tabletowo.pl

Microsoft zapowiedział pakiet Office 2019

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft Office to bez dwóch zdań najpopularniejszy pakiet biurowy na rynku. Producent stale go ulepsza i dodaje nowe funkcje, aby użytkownicy mogli robić w nim coraz więcej rzeczy. Co jakiś czas przychodzi jednak moment na dużo większe zmiany, dlatego producent zapowiedział właśnie Office 2019.

Chociaż 2019 rok wciąż wydaje się nam relatywnie odległy, to nowy pakiet Microsoftu faktycznie trafi do sprzedaży już w drugiej połowie 2018 roku, a wczesne wersje poglądowe udostępnione zostaną jeszcze trochę wcześniej, bo mniej więcej w połowie przyszłego roku.

Office 2019 powstaje z myślą o użytkownikach, którzy wciąż nie czują się gotowi, aby zacząć korzystać z usług, opartych na chmurze (albo po prostu świadomie nie chcą tego robić, z różnych względów). Klienci zapłacą za pakiet tylko raz, na początku, i będą mogli z niego korzystać dożywotnio – tak samo, jak ma to miejsce w przypadku Office 2016. W jego skład wejdą Word, Excel, PowerPoint i Outlook oraz Exchange, SharePoint i Skype for Business.

Microsoft na razie nie zdradził zbyt wiele na temat ulepszeń, jakich mogą spodziewać się użytkownicy Office 2019 – wymienił jedynie m.in. nowe oraz ulepszone metody inkowania, w tym rozpoznawanie siły nacisku i stopnia nachylenia rysika, nowe formuły i tabele w Excelu, a także animacje wizualne jak Morph i Zoom w PowerPoint.

Przy okazji warto dodać, że Office 365 aktualnie subskrybuje 27 milionów użytkowników. Usługa dostępna jest na 150 rynkach. Jeżeli zaś chodzi o pakiet Office, to Microsoft wydaje nowe edycje regularnie, co trzy lata – ostatnie cztery pojawiły się kolejno w 2007, 2010, 2013 i 2016 roku.

Źródło: VentureBeat, SlashGear, Windows Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona