Microsoft Office 2019 zadziała tylko na Windowsie 10 | Tabletowo.pl

Microsoft Office 2019 zadziała tylko na Windowsie 10

Dołącz do dyskusji 0

Ci którzy na komputerach mają zainstalowaną starszą wersję Windowsa i jednocześnie będą chcieli korzystać z najnowszej edycji pakietu biurowego Office 2019, która pojawi się w drugiej połowie tego roku… niestety nie będą mieli takiej możliwości. Jest ona zarezerwowana tylko dla tych, którzy pracują na maszynach z Windowsem 10.

Microsoft poinformował, że każdy będzie mógł bez przeszkód korzystać z najnowszego pakietu biurowego, pod jednym warunkiem – musi mieć na komputerze zainstalowanego Windowsa 10. Pracujący na systemach Windows 7 i Windows 8.1 nie skorzystają ze stacjonarnej wersji Office’a od Microsoftu.

Oczywiście dla tych, którzy z różnych przyczyn muszą pozostać przy starszych systemach istnieje zawsze opcja przejścia na model subskrypcyjny Ofiice 365. Nie zawsze to będzie jednak opłacalne rozwiązanie dla osób opiekujących się wieloma komputerami w siedzibie własnej firmy.

Ograniczenie nie dotyczy Office’a, który trafi na Maki. Microsoft ma dla sprzętu Apple oddzielny produkt o odmiennym harmonogramie wydań. Gigant z Redmond ogłosił również zmiany w cyklu wsparcia pakietu biurowego. Office 2019 otrzyma więc 5 lat wsparcia głównego, a następnie około 2 lat rozszerzonego.

microsoft office 2013

Microsoft Office 2013 na tablecie z Windowsem 8.1

Nowy pakiet biurowy Office 2019 ma zostać wydany w drugiej połowie bieżącego roku. Będzie zawierał wszystkie aplikacje, do których jesteśmy przyzwyczajeni – Word, Excel, PowerPoint i Outlook, a także serwerowe wersje Exchange, SharePoint i Skype dla firm.

Choć Microsoft mocno poleca swoje rozwiązania w chmurze, to rozumie też, że nie wszyscy będą skłonni płacić comiesięczny abonament za dostęp do swoich dokumentów z każdego miejsca na Ziemi. Niektórym przedsiębiorstwom jest to najzwyczajniej w świecie niepotrzebne i bardziej opłacalną formułą jest korzystanie z bardziej lokalnej wersji Office’a. Ciekawe tylko ile firm zdecyduje się na zmianę systemów operacyjnych na Windows 10 tylko ze względu na ograniczenie wprowadzone przez Microsoft.

źródło: Microsoft przez The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona