Microsoft uruchamia nową aplikację Outlooka dla urządzeń z systemem iOS

W ubiegłym miesiącu Microsoft obiecał, że aplikacja pocztowa Outlook dla systemu iOS zostanie poważnie przeprojektowana. Od grudnia jej testowa wersja była dostępna dla osób chcących sprawdzić jej funkcje przed premierą, a dziś Microsoft udostępnił ją wszystkim.

Najbardziej rzucają się w oczy zmiany wizualne. Outlook na iOS jest teraz niemal całkowicie biały. Microsoft pozostawił charakterystyczny, niebieski kolor tylko na pasku u góry interfejsu. Pasek pozwala na przełączanie się między różnymi typami wiadomości w skrzynce odbiorczej oraz różnymi kontami pocztowymi.

Zmiany w aplikacji obejmują nie tylko modyfikacje samego wyglądu. Interfejs reaguje na nowe gesty i wyświetla bardziej dopracowane animacje. Ponadto Outlook dla iOS używa teraz awatarów dla nadawców maili w widoku głównej skrzynki odbiorczej, więc łatwiej będzie rozpoznać, które wiadomości przesłali nasi znajomi.

Postarano się usprawnić działanie kalendarza. Zapisane wydarzenia można w prosty sposób przesuwać na inny dzień lub godzinę, ułatwiając poszukiwania wolnego okienka w napiętym terminarzu.

Aktualizacja jest dostępna dla iPhone’ów oraz iPadów. Żeby z niej skorzystać, trzeba mieć pobraną najnowszą wersję programu, którą użytkownicy iOS znajdą w AppStore.

 

dzięki Phone Arena