Microsoft nie zrywa integracji z Facebookiem

Niestety, ale czuje się zmuszony stworzyć kolejny wpis, prostujący wiele nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w ostatnich dniach, na temat zerwania integracji usług Microsoftu z Facebookiem.

A wszystko zaczęło się od wpisu na blogu Office, gdzie czytamy, że przez zmiany w facebookowym Graph API, usługa Facebook Connect nie będzie dostępna dla systemów Windows 8, 8, 8.1 oraz Windows Phone 7 i 8. Bo właśnie te systemy używają frameworka Facebook Connect, który nie będzie już aktualizowany, tak, żeby dostosować się do zmian w API. Dlaczego? Po pierwsze, trzeba zauważyć, że na liście systemów dotkniętych przytaczanym problemem NIE MA Windowsa Phone 8.1. A dlaczego nie ma? Bo tam integracja z Facebookiem dalej będzie działać. System ten wykorzystuje bowiem inny framework do integracji z Facebookiem, czyli Social Extensibility Framework – windowsowe API do integracji z FB, które używane jest również w Windowsie 10 (zarówno wersji desktopowej, jak i Mobile).

WindowsMobileS-1

Co jest zatem prawdą a co mitem? Prawdą jest, że „starsze” systemy  operacyjne i serwisy webowe używające Facebook Connect utracą możliwość synchronizowania się z Facebookiem i integracji z nim. Natomiast Windows Phone 8.1 oraz wszystkie odmiany Windowsa 10 (korzystające z Social Extensibility Framework) BĘDĄ miały pełną integrację z Facebookiem. Jednym słowem – dużo krzyku o nic.

źródło: Office Blog