Microsoft ma nowy pomysł? Tanie tablety z Windows RT! | Tabletowo.pl

Microsoft ma nowy pomysł? Tanie tablety z Windows RT!

Dołącz do dyskusji 0

Surface

Surface


Microsoft ma mieć nowy pomysł na rozruszanie sprzedaży własnych tabletów. Strategia zakłada wypuszczenie na rynek tanich urządzeń, których cena ma nie przekraczać 150 dolarów.

Według plotek Microsoft ma korzystać z układów produkowanych przez chińską firmę Allwinner. Z takim wsparciem producent może awansować w rankingu najpopularniejszych i zająć miejsce zaraz za takimi gigantami jak Intel, Nvidia i Qualcomm. Najtańszy tablet planowany przez Microsoft ma kosztować około 150 dolarów i dysponować ekranem o przekątnej 8-cali.

„Próbne egzemplarze tabletów z uładami Allwinner i systemem Windows RT zostały przedstawione i rozpoczto poszukiwania firm OEM, które zajmą się ich sprzedażą – twierdzi analityk Ming-Chi Kuo

Zmiana strategii ma być próbą ratunku dla systemu Windows RT, który nie znalazł uznania ani wśród klientów, ani wśród producentów sprzętu. Poza nową wersją Surface’a na rynek nie trafiły żadne nowe urządzenia z Windows RT. Mówiło się nawet o tym, że firma całkowicie zrezygnuje z tego systemu. Wejście w tanie tablety może okazać się zbawieniem dla Microsoftu.

Konkretna data tabletowej ofensywy Microsoftu nie jest jeszcze znana. Damy Wam znać gdy tylko się czegoś dowiemy.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona