Microsoft Lync 2010 debiutuje nad iPadzie i iPhonie

Microsoft Lync to usługa pozwalająca na rozmowy i chat w czasie rzeczywistym pomiędzy użytkownikami kont Office 365/Lync Online. Jej grupą docelową są biznesmeni, którzy cenią sobie prostotę i niezawodność. Dzisiaj w sklepie AppStore pojawiły się dwie darmowe aplikacje będące klientami tej usługi – Microsoft Lync 2010 for iPhone and Microsoft Lync 2010 for iPad, które stworzono z myślą o profesjonalistach korzystających z urządzeń pochodzących ze stajni Apple.

Aplikacje pozwalają na komunikację w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wiadomości błyskawicznych (chat) oraz rozmów telefonicznych VoIP. Co więcej, zwolennicy bezpieczeństwa docenią kompatybilność ze standardem TLS oraz ochroną sieci wewnętrznej/obwodowej, które nie wymagają połączenia z VPN.

Aspekty związane z bezpieczeństwem i integracją z usługą Office 365 docenią biznesmeni i właściciele dużych firm, lecz my, zwykli śmiertelnicy, nie zrobimy większego użytku z nowo wydanych aplikacji. Zamiast nich możemy cieszyć się iMessage – darmowym komunikatorem dostępnym dla wszystkich użytkowników tabletów iPad i telefonów iPhone z systemem iOS 5.

Fakt pojawienia się aplikacji Microsoft Lync 2010 w sklepie AppStore dowodzi tego, że Microsoft bierze rynek urządzeń z oprogramowaniem iOS na poważnie i dostrzega jego potencjał. Pomimo własnych ambitnych planów związanych z tabletami internetowymi, Gigant z Redmond nie ignoruje konkurencji chcąc uszczknąć dla siebie, nawet niewielki, kawałek rynkowego tortu.

via SlashGear