Microsoft Lumia 940 XL zaoferuje skaner tęczówki oka

2015 jest decydującym rokiem dla mobilnego Windowsa. Wkrótce zostanie oficjalnie udostępniona wersja 10 dla smartfonów, a Microsoft pracuje już nad nowymi Lumiami, które będą miały poprawić „kulejącą” sprzedaż. Co ciekawsze, jeden z flagowych modeli ma otrzymać skaner tęczówki oka.

Reklama

Wiemy już, że nowe Lumie 940 i 940 XL noszą następujące nazwy kodowe – Talkman oraz Cityman. Drugi z tych smartfonów będzie następcą olbrzymiego phabletu 1520. Cóż, Microsoft zamierza uprościć swoje nazewnictwo. Przejdźmy jednak do informacji o nowym tabletofonie z Redmond, który będzie konkurował z chociażby Samsungiem Galaxy Note 5 czy iPhonem 6S.

Według najnowszych wieści, Microsoft Cityman nie będzie wykorzystywał naszych linii papilarnych, ale za to na jego pokładzie znajdziemy skaner tęczówki oka. Pozwoli na to nowy Windows Hello, który zadebiutuje właśnie w „dziesiątce”. Rozwiązanie niewątpliwie ciekawe. W dodatku dotychczas rzadko spotykane, np. w ZTE Grand S3, ale możemy być pewni, że przez najbliższe dwa lata powstanie sporo urządzeń oferujących ten dodatek.

Oprócz tego, Lumia 940 XL będzie typowym przedstawicielem najwyższej półki – ekran 5,7″ QHD, Snapdragon 810, 3 GB RAM, aparat 20 Mpix. Jestem ciekaw, jak będzie wyglądać popularność nowego modelu. Czy konkurenci z Chin, Korei czy USA będą mieli się czegoś bać? Odpowiedź na to pytanie poznamy już pod koniec roku, kiedy pojawią się nowe statystyki, dotyczące popularności poszczególnych systemów operacyjnych. Osobiście wątpię, aby mobilny Windows nagle zaczął opierać się na flagowcach.

źródło: @evleaks (Twitter) przez WMPower User