Reklama
Microsoft Lumia 940 Adduplex

Microsoft Lumia 940 XL jednak z ekranem QHD?

Aktualnie wśród smartfonów z Windowsem nie znajdziemy żadnego modelu z wyświetlaczem o rozdzielczości QHD, która stała się już standardem na rynku flagowców. Wiele jednak wskazuje na to, że Microsoft zamierza uzupełnić lukę w ofercie. Dzięki danym z Adduplex wiemy więcej o ekranach, które zostaną zastosowane w nowych flagowych Lumiach serii 900.

Reklama

Specyfikacje nowych high-endów z mobilnymi kafelkami są już całkiem dobrze znane. W ich wnętrzu zagości procesor Snapdragon, 808 w „zwykłej” 940, a 810 w wersji XL, a oprócz tego również 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Zdjęcia będziemy mogli wykonywać aparatami o rozdzielczości 25 oraz 5 Mpix. Przejdźmy jednak do samych wyświetlaczy.

Microsoft Lumia 940 (RM-1104) zostanie wyposażona w ekran o przekątnej 5,2 cali. Jeżeli producent w końcu zdecyduje się na zmniejszenie ramek, smartfon może być całkiem wygodny w obsłudze jedną ręką. Cieszy mnie, że Amerykanie zdecydują się w tym modelu na rozdzielczość Full HD. 424 ppi zapewni świetną ostrość obrazu, a poza tym w miarę łagodnie obejdzie się z baterią oraz procesorem.

Większy wariant, czyli 940 XL (RM-1100), będzie wyróżniał się wyświetlaczem QHD. Cóż, w czasach popularyzacji 2K we flagowych phabletach to rozsądne podejście, aby ta nowość mogła walczyć z tegorocznymi konstrukcjami. Niestety nie poznaliśmy przekątnej ekranu. Ostatnie plotki mówią o około 5,7 cala, co oznacza pewną poprawę w ergonomii względem poprzedniczki, Lumii 1520. Myślę, że w obu przypadkach będziemy mieli do czynienia z matrycą OLED.

Microsoft Lumia 940 Adduplex

Nowe flagowce Microsoftu z Windowsem 10 prawdopodobnie trafią na rynek dopiero za kilka miesięcy, po okresie wakacyjnym. Zobaczymy, jak Lumia 940 i 940 XL poradzą sobie z konkurencją z Androidem oraz iOS.

źródło: Adduplex przez WMPower User, Phone Arena