Microsoft Lumia 850 pozuje tym razem nie na renderach, ale na prawdziwych zdjęciach

Jeśli czekacie na premierę nowej Lumii ze średniej półki, to mam dla Was dobre wieści: kolejne ptaszki zaćwierkały na jej temat, co może oznaczać, że jej debiut zbliża się coraz większymi krokami. A wiele wskazuje na to, że zapowiada się całkiem atrakcyjna propozycja ze średniej półki.

Wszystkie Lumie cechują się z grubsza powtarzalnym designem, a zwłaszcza te ze średniej i niższej półki. Trzeba jednak przyznać, że w ogólnym rozrachunku jest on przyjemny dla oka, choć można mieć zastrzeżenia co do jakości użytych materiałów w niektórych przypadkach (tak, chodzi mi tu przede wszystkim o flagowe Lumie 950 oraz 950 XL).

Kilka dni temu zobaczyliśmy rendery przedstawiające Lumię 850 prawie z każdej strony. Prawie, ponieważ nie przedstawiały one przedniego panelu smartfona. Teraz, dzięki fotografiom, do których dotarł serwis źródłowy, poznaliśmy nową Lumię również od tej strony.

Oczywiście nie jest powiedziane wprost, że jest to Microsoft Lumia 850. Możemy jednak tak przypuszczać, ponieważ to, co widzimy powyżej, pokrywa się w wielu miejscach z tym, co zobaczyliśmy niedawno na renderach tego modelu. Również napisy, jakim opatrzono pierwsze ze zdjęć, wydają się wiarygodne. Według nich smartfon zostanie wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920) i ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617.

Gwoli wyjaśnienia: z renderów dowiedzieliśmy się, że Microsoft Lumia 850 będzie miała wymiary 155,9×77,23×8,5 mm, a więc takiej wielkości ekran spokojnie się tam zmieści. Rozsądne wydaje się też zastosowanie rozdzielczości Full HD. Dla porównania, Lumia 950 XL, również z 5,7-calowym wyświetlaczem (ale QHD) ma wymiary 151,9×78,4×8,1 mm.

Tylny wygląd Microsoft Lumia 850 przywodzi mi na myśl Nexusa 5X i to nie jest do końca pozytywne skojarzenie, z uwagi na wystający obiektyw aparatu, który osobiście bardzo mnie irytuje. Ważniejsze jednak w tym przypadku są tzw. bebechy – w końcu Amerykanie mogą pokazać średniaka z przyzwoitą specyfikacją, a nie będą dalej przekonywać nas, że Snapdragon 410 i 1 GB spokojnie wystarczy nawet w propozycjach ze średniej półki.

Źródło: WMPoweruser