Microsoft Lumia 1030 uchwycona na kolejnych zdjęciach

W sieci pojawiły się fotografie, które przedstawiają Microsoft Lumię 1030. Ma to być następca Lumii 1020, która charakteryzuje się przede wszystkim fenomenalnym aparatem głównym. Czy tak właśnie będzie wyglądało najnowsze urządzenie z logo Microsoft na obudowie?

Microsoft Lumia 1030 (znana również jako McLaren) wywołuje w ostatnim czasie dość spore zamieszanie w sieci. Raz mówi się, że urządzenie to jest na zaawansowanym etapie testów, innym razem Internet obiegają plotki, że Lumia 1030 nigdy nie trafi na sklepowe półki. Dzisiaj pojawiły się kolejne zdjęcia tego smartfona, co moim zdaniem może oznaczać, że Microsoft jednak zaprezentuje Lumię 1030. Ba! Myślę, że może się to stać już niedługo.

Co do specyfikacji Microsoft Lumii 1030 jeszcze nic nie jest tak naprawdę pewne. Spekuluje się, że smartfon zostanie wyposażony w około 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Sercem prawdopodobnie będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon, który otrzyma wsparcie ze strony 2 GB pamięci RAM. Cieszy mnie bardzo duże prawdopodobieństwo obsługi szybkiego Internetu 4G LTE.

Najważniejszy w „wyższych” Lumiach jest jednak dla mnie aparat. Jeśli wierzyć plotkom, Microsoft w swoim najnowszym urządzeniu zaimplementuje 50-megapikselowy aparat z optyką Carl Zeiss, który będzie wyposażony w dwie pomocnicze diody LED. Jak dla mnie zapowiada się bardzo ciekawie.