Microsoft kontratakuje, szykuje Windows 8 dla tabletów | Tabletowo.pl

Microsoft kontratakuje, szykuje Windows 8 dla tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Nie oszukujmy się – pozycja Microsoftu na rynku tabletów nie jest mocna. Apple iPad oraz tablety pracujące pod kontrolą systemu Google Android sprawiają, że udział giganta z Redmond systematycznie się zmniejsza. Ale Steve Ballmer się nie poddaje. Według najnowszych informacji Microsoft będzie próbował zdobyć lepszą pozycję na rynku dzięki najnowszej odsłonie systemu Windows – oznaczonej numerem 8.

Według serwisu Business Insider, Microsoft zatrudnił około 1000 inżynierów do pracy nad najlepszym przystosowaniem systemu Windows do działania na urządzeniach z chipsetem ARM.

Ponadto, Microsoft zamierza uderzyć w biznesowy segment rynku i przystosować swój nowy system operacyjny do jak najlepszego użytku korporacyjnego. Ponieważ wiele firm używających iPadów w celach biznesowych musi uciec się do wirtualizacji systemu Windows i jego aplikacji, Microsoft zamierza dostarczyć odpowiednie urządzenia, które zapewnią im wydajną pracę na systemie Windows i natywną obsługę aplikacji.

Windows 8 tworzony jest w dużej mierze z myślą o tabletach i dzięki dodaniu natywnej obsługi chipsetów ARM – które obecnie mogą być śmiało porównywane z procesorami Intela i AMD pod względem wydajności i osiągów graficznych – nowe tablety wyposażone w ten system będą w stanie konkurować z Androidem i iOS w kategoriach czasu działania na baterii i multimediów.

Czy tak będzie? Przekonamy się już pod koniec 2011 lub na początku 2012.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona