Microsoft Edge logo

Microsoft Edge bazujący na Chromium to także nowe możliwości dla aplikacji na Androida

Przeglądarka Edge, bazująca na silniku Chromium jest dostępna w testowej wersji dla użytkowników Windowsa 10. Zmiany, jakie w niej zachodzą, trafią za jakiś czas do edycji oficjalnie obsługiwanej przez ten system, ale także do aplikacji na Androida.

Microsoft pracuje nad dodaniem nowych funkcji do przeglądarki na Androida, które pozwolą użytkownikom zsynchronizować więcej treści i danych z nowym Edge na komputerach. Mowa o kompletnym współkorzystaniu z haseł, danych autouzupełniania, otwartych kart, historii wyszukiwania i innych pomniejszych rzeczach, które mogą uczynić z Egde’a prawdziwie multiplatformową przeglądarkę.

Dodatkowo, Microsoft pracuje nad synchronizacją ulubionych stron i zakładek między przeglądarką Edge na Chromium i jej wersją przygotowaną dla systemu iOS.

(fot. Windows Latest)

Opcje synchronizacji są co prawda już obecne w przeglądarce Edge na Androidzie, ale aplikacja nadal występuje tam tylko w wersji Beta, co oznacza, że by skorzystać z nowych funkcji, trzeba dołączyć do grona testerów aplikacji w kanale dystrybucji Edge Insiders. Wymagane jest tam potwierdzenie przez zalogowanie się swoim kontem Microsoft. Po zakończeniu autoryzacji, będzie możliwe wyświetlanie zsynchronizowanej zawartości na komputerze w postaci zakładek z telefonu.

Microsoft trochę męczy się z opcjami synchronizacji danych między platformami, a jest to kluczowa cecha Chrome’a, która trzyma wielu użytkowników komputerów i smartfonów przy jednej przeglądarce. Jeśli gigantowi z Redmond wreszcie uda się odpowiednio ograć kwestię płynnego przełączania się między urządzeniami przy używaniu jednej przeglądarki, Edge może w końcu stać się dla wielu sensowną alternatywą wobec programu Google.

Edge oparty o Chromium dostał nową funkcję. Microsoft testuje tłumaczenie stron internetowych

źródło: Windows Latest przez Neowin