Microsoft chce tabletów z dual-boot - z Androidem i Windows RT - Tabletowo.pl

Microsoft chce tabletów z dual-boot – z Androidem i Windows RT

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Microsoft chce tabletów z dual-boot - z Androidem i Windows RT Microsoft Nowości Plotki / Przecieki

Czasem wydawać by się mogło, że na rynku tabletów nie może wydarzyć się już nic na tyle interesującego, by go zrewolucjonizować. Właśnie wtedy pojawiają się kolejne propozycje producentów – a to z większymi wyświetlaczami, a to z szybszymi i liczącymi więcej rdzeni procesorami czy czytnikiem linii papilarnych… Na pewno czasem zastanawiacie się czasami co ciekawego jeszcze mogą nam zaproponować i przy okazji czym mogą nas zaskoczyć tablety. Ostatnio Jarek pisał o produktach z dual boot. Czyżby coś wcześniej wiedział o planach Microsoftu na najbliższą przyszłość? :) A te wydają się nad wyraz interesujące.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje, że Microsoft rozpoczął rozmowy z HTC na temat możliwości udostępniania na urządzeniach z Androidem platformy Windows Phone jako drugiego systemu. Dziś dołączyły do nich spekulacje odnośnie większych urządzeń, tj. tabletów.

Z najnowszych informacji wynika, że Microsoft jest w trakcie rozmów z dwoma producentami: Samsungiem i Huawei na temat możliwości zaimplementowania dwóch systemów w jednym urządzeniu. Chodzi oczywiście o oferowanie sprzętu z Androidem i Windowsem – niestety, wiele wskazuje na to, że w grę będzie wchodził Windows RT, a nie jego pełna wersja. Pozwoli to pozostawić użytkownikowi wybór systemu w zależności od tego, co w danej chwili chce robić. Czy tego chcemy, czy nie, Windows kojarzony jest głównie jako system dla pracujących, natomiast Android – do rozrywki.

Wiele wskazuje na to, że koreański koncern aktualnie testuje urządzenie nazwane Galaxy Tab 2014 Edition z ekranem o przekątnej 12″ i wysokiej rozdzielczości (póki co brzmi tajemniczo). Urządzenie ma oferować Androida i Windows RT oraz obudowę o niewielkiej grubości.

Póki co są to wszystkie informacje, jakie posiadamy w tej sprawie. Co powiecie na Androida i Windowsa, niestety, w wersji RT, w jednym urządzeniu?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona