Microsoft chce sprzedać 4 miliony tabletów w 2015 roku | Tabletowo.pl

Microsoft chce sprzedać 4 miliony tabletów w 2015 roku

Dołącz do dyskusji 0

Według źródeł zbliżonych do Microsoftu, koncern z Redmond ma w planach sprzedać 4 miliony tabletów Surface w tym roku. To aż dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

Microsoft Surface 3 został zaprezentowany niecałe dwa tygodnie temu. Względem poprzednika różni się przede wszystkim cieńszą i lżejszą obudową, zaimplementowanym najnowszym portem USB-C oraz nieco cieńszymi ramkami. Specyfikacja jest przyzwoita, lecz moim zdaniem nieadekwatna do ceny. Umówmy się, 500 dolarów za urządzenie z 10-calowym wyświetlaczem, 2GB pamięci RAM oraz procesorem Intel Atom to jest jednak dość dużo…

Tym bardziej dziwi mnie to, że Microsoft ma aż tak ambitne plany. Podwojenie liczby sprzedanych urządzeń przy tak wysokiej cenie w stosunku do podzespołów w mojej ocenie jest mało możliwe.

Może światełkiem w tunelu będzie prezentacja jakiegoś innego modelu? Jeśli wierzyć plotkom to w niedalekiej przyszłości możemy właśnie spodziewać się kolejnego urządzenia – Surface Pro 4. Na chwilę obecną nie wiadomo o nim zbyt wiele. Spekuluje się jedynie, że urządzenie może charakteryzować się 12-calowym wyświetlaczem oraz, przede wszystkim systemem operacyjnym Windows 10.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona