Aplikacja Microsoft Bezpieczeństwo Rodzinne już oficjalnie, choć na iOS jest niemal bezużyteczna

Aplikacja Microsoft Bezpieczeństwo Rodzinne już oficjalnie, choć na iOS jest niemal bezużyteczna

Microsoft zakończył już testy beta aplikacji Family Safety, dzięki czemu może ona w oficjalnej wersji trafić do wszystkich zainteresowanych. Program można już pobierać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Microsoft Bezpieczeństwo Rodzinne – przydatne, gdy masz dzieci

Aplikacja Microsoftu ma w swoich założeniach pomagać rodzinie dbać o bezpieczeństwo jej członków w sieci. Robi to na kilka sposobów.

Dzięki niej możemy sprawdzić, ile czasu poświęcamy mobilnemu urządzeniu – nie tylko my, ale także nasi najbliżsi. Bezpieczeństwo Rodzinne w jednym miejscu przedstawia zwyczaje związane z używaniem smartfonów, tabletów i konsol Xbox wszystkich członków rodziny. Pozwala to na lepszy wgląd w to, jak z elektroniki korzysta nasza rodzina.

Przydatną opcją może być blokada treści dla dorosłych na urządzeniach naszych pociech. Opcja ta działa, gdy gdy główną apką przeglądarki w urządzeniach dzieci jest Edge. Oczywiście listy blokowanych i dozwolonych witryn można dowolnie edytować. Bezpieczeństwo Rodzinne ma też funkcję, która pozwala blokować działanie wybranych aplikacji na poszczególnych urządzeniach.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Inna rzecz praktyczna przy kontroli rodzicielskiej jest pobieranie informacji o lokalizacji z podłączonego do aplikacji urządzenia. Na jednej mapie możemy zobaczyć miejsce przebywania każdego z członków naszej rodziny. Microsoft obiecuje, że dane te nie będą przekazywane nigdzie dalej i pozostaną do użytku wyłącznie wewnątrz aplikacji.

An animated image of how to limit screen time for kids via the Microsoft Family Safety App.

Dostępne w Polsce, na iOS bezużyteczne

Aplikacja Microsoft Bezpieczeństwo Rodzinne można już pobierać zarówno ze sklepu Google Play, jak i z App Store. Program wymaga uprawnień do wykonywania wielu operacji, również zdalnie, a system Apple nie zezwala na przejęcie takiej kontroli nad urządzeniem. Z tego powodu część powyższych funkcji po prostu nie będzie działać na iPhonie.

An animated image of how the Microsoft Family Safety App keeps you connected.

Microsoft będzie zapewne starać się o zdobycie przynajmniej części uprawnień dla swojej aplikacji rodzinnej, jednak na ten moment ma ona sens tylko na smartfonach z Androidem. Jednak nawet tam zdarzają się małe potknięcia, choćby w tłumaczeniu, czego dowodem jest przykład poniżej.

Aplikacja Microsoft Bezpieczeństwo Rodzinne już oficjalnie, choć na iOS jest niemal bezużyteczna