Microsoft Band 2 już oficjalnie – druga generacja opaski już mniej toporna i jeszcze bardziej zaawansowana | Tabletowo.pl

Microsoft Band 2 już oficjalnie – druga generacja opaski już mniej toporna i jeszcze bardziej zaawansowana

Dołącz do dyskusji 0

Nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej konferencji Microsoftu, na której zaprezentowano pełną gamę nowych produktów. Zacznijmy więc od drugiej generacji opaski Band.

Wearable skierowane jest do osób, dla których aktywność fizyczna jest w życiu bardzo ważna. Band 2 wyposażono w wiele funkcji, które przydadzą się w monitorowaniu codziennego wysiłku. Ale nie tylko. Opaska oferuje sensory monitorujące pracę serca, temperaturę ciała oraz reakcję skórno-galwaniczną (po więcej szczegółów odsyłam do Wikipedii). Oprócz tego, w Band 2 znalazło się miejsce na GPS, barometr, akcelerometr, żyroskop i miernik promieni UV.

Opaska pozwala także monitorować pracę naszego ciała podczas snu. Wyniki zapisywane są w aplikacji Microsoft Health na sparowanym urządzeniu.

Natomiast fanów asystentki Cortana ucieszy fakt, że można wydawać jej polecenia przy pomocy Band 2.

Jeśli chodzi o wygląd, opaskę wyposażono w zakrzywiony ekran AMOLED o rozdzielczości 320×128 pikseli, pokryty dla bezpieczeństwa szkłem Gorilla Glass 3. generacji. Reszta wykonana jest z materiału o nazwie TPSiV (thermal plastic elastomer silicone vulcanate).

Wbudowany akumulator ma (jak obiecuje Microsoft) pozwolić na 48 godzin ciągłej pracy. Jego pełne naładowanie ma trwać do półtorej godziny. Opaska może współpracować z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 lub wyższym, iOS od wersji 8.1.2 i Android od wersji 4.3.

Microsoft Band 2 wyceniono na 249 dolarów. Przedsprzedaż ruszy już za kilka godzin, jednak wysyłka rozpocznie się 30 października.

Źródło: phoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona