Microsoft Band 2 już oficjalnie - druga generacja opaski już mniej toporna i jeszcze bardziej zaawansowana 17

Microsoft Band 2 już oficjalnie – druga generacja opaski już mniej toporna i jeszcze bardziej zaawansowana

Nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej konferencji Microsoftu, na której zaprezentowano pełną gamę nowych produktów. Zacznijmy więc od drugiej generacji opaski Band.

Wearable skierowane jest do osób, dla których aktywność fizyczna jest w życiu bardzo ważna. Band 2 wyposażono w wiele funkcji, które przydadzą się w monitorowaniu codziennego wysiłku. Ale nie tylko. Opaska oferuje sensory monitorujące pracę serca, temperaturę ciała oraz reakcję skórno-galwaniczną (po więcej szczegółów odsyłam do Wikipedii). Oprócz tego, w Band 2 znalazło się miejsce na GPS, barometr, akcelerometr, żyroskop i miernik promieni UV.

Opaska pozwala także monitorować pracę naszego ciała podczas snu. Wyniki zapisywane są w aplikacji Microsoft Health na sparowanym urządzeniu.

Natomiast fanów asystentki Cortana ucieszy fakt, że można wydawać jej polecenia przy pomocy Band 2.

Jeśli chodzi o wygląd, opaskę wyposażono w zakrzywiony ekran AMOLED o rozdzielczości 320×128 pikseli, pokryty dla bezpieczeństwa szkłem Gorilla Glass 3. generacji. Reszta wykonana jest z materiału o nazwie TPSiV (thermal plastic elastomer silicone vulcanate).

Wbudowany akumulator ma (jak obiecuje Microsoft) pozwolić na 48 godzin ciągłej pracy. Jego pełne naładowanie ma trwać do półtorej godziny. Opaska może współpracować z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 lub wyższym, iOS od wersji 8.1.2 i Android od wersji 4.3.

Microsoft Band 2 wyceniono na 249 dolarów. Przedsprzedaż ruszy już za kilka godzin, jednak wysyłka rozpocznie się 30 października.

Źródło: phoneArena