Micromax prezentuje 6-calowego Canvas Mega 2, a jego marka-córka YU zapowiada "przełomowego flagowca" 17

Micromax prezentuje 6-calowego Canvas Mega 2, a jego marka-córka YU zapowiada „przełomowego flagowca”

Micromax to jedno z największych indyjskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją smartfonów (obecnie posiada udziały na poziomie 15%). Podobnie, jak m.in. Huawei i ZTE, również ono ma pod swoimi skrzydłami markę-córkę – YU. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że trwają prace nad przełomowym flagowcem, który przełamie wszystkie schematy. Tymczasem marka-matka zaprezentowała właśnie 6-calowego budżetowca.

Micromax Canvas Mega 2 to propozycja, która idealnie „wpasowuje” się w potrzeby tamtejszego rynku. Są bowiem na nim użytkownicy, którzy szukają naprawdę dużego smartfona, ale nie chcą wydawać na niego zbyt dużo pieniędzy. Oczywiście w zamian otrzymują oni adekwatną do ceny (7999 rupii indyjskich, około 460 złotych bez podatku) specyfikację techniczną, ale najważniejszym aspektem tego urządzenia jest właśnie 6-calowy wyświetlacz.

Co prawda jego rozdzielczość nie powala na kolana (a jeśli już, to w pejoratywnym tego słowa znaczeniu), ponieważ jest to qHD, czyli 540×960 pikseli. Sercem Micromax Canvas Mega 2 jest czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 GHz w towarzystwie 1 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Smartfon oferuje jeszcze aparat główny 8 Mpix z autofokusem i pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerkę 5 Mpix na przodzie, Bluetooth, Wi-Fi, LTE, GPS oraz microUSB. Micromax Canvas Mega 2 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Przejdźmy teraz do matki-córki, czyli YU. Jak wspomniałem na początku, jej przedstawiciele zapowiedzieli przełomowego flagowca, który przełamie wszystkie schematy oraz zredefiniuje pojęcie flagowca:

Post the YUTOPIA launch, we have been working at a different clock speed and momentum to break all that’s conventional and boring.

Excited to tell you all that our next device is round the corner and its nothing short of Incredible. It’s insanely beautiful and it will break some hearts. It will break records, it will break the conventional, it will break the rules…WAIT, it will break the flagships.

Co ciekawe, high-end ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Bardzo ciekawe czy uda mu się porwać tłumy tak, jak zrobił to OnePlus One.

Źródło: NDTV, Android Central