Micromax Canvas Tab P680 z Androidem 5.0 Lollipop i dual SIM za 145 dolarów 17

Micromax Canvas Tab P680 z Androidem 5.0 Lollipop i dual SIM za 145 dolarów

Micromax to jedna z ciekawszych małych firm, która radzi sobie świetnie na rodzimym, indyjskim rynku. Właśnie do jej oferty trafił nowy tablet. Jest to model skierowany do mniej wymagających klientów, szukających urządzenia z 3G, Androidem Lollipop, niezłymi głośnikami oraz przyzwoitym ekranem o nie największej przekątnej. Poznajcie Canvas Tab P680.

Micromax Canvas Tab P680 pochodzi z niższej półki, ale mimo to oferuje przyzwoite parametry. Ośmiocalowy wyświetlacz IPS ma rozdzielczość 1280 x 800 pikseli i został doposażony w warstwy antyrefleksyjne. Moc obliczeniową dostarcza wiekowy procesor Mediatek MT6582 z czterema rdzeniami ARM Cortex A7 1,3 GHz i grafiką ARM Mali 400MP2 – przy podstawowych zadaniach sprawdzi się dobrze.

Na pokładzie nowego tabletu z Indii znalazł się także skromny 1 GB RAM. Pojawiło się 16 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można w każdej chwili rozbudować za pomocą kart microSD. Niektórych zainteresują aparaty. W tej kategorii nowy Micromax to typowy „średniak” – frontowa kamerka ma 2 Mpix, a tylna 5 Mpix i jest dodatkowo wspomagana przez lampę doświetlającą. Cieszy fakt, że producent zdecydował się na zamontowanie dwóch głośników.

Canvas Tab P680 zapewnia również podstawowe wyposażenie z zakresu łączności: WiFi, Bluetooth 4.0 i, co dla wielu jest kluczowym elementem przy zakupie, 3G. Jak przystało na tablet stworzony z myślą o krajach rozwijających się, ma slot na dwie karty SIM. Urządzenie jest zasilane przez przeciętną baterię 4000 mAh i oferuje USB OTG.

Nowy tablet Micromaxa trafi do sprzedaży 22 sierpnia i będzie kosztować około 145 dolarów. Zważywszy na parametry jest to rozsądnie skalkulowana kwota, ale na rynku jest wielu konkurentów, którzy oferują zbliżone podzespoły i kosztują podobnie.

źródło: BGR przez Tablet-News