Micromax Canvas Tab P666 z procesorem Intela oficjalnie

Micromax zaprezentował 8-calowy tablet Canvas Tab P666 napędzany procesorem firmy Intel. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Micromax Canvas Tab P666, jak już napisałem wyżej, został wyposażony w 8-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS. Wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem urządzenia został procesor Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, który otrzymał wsparcie ze strony 1-gigabajtowej pamięci RAM.

Do dyspozycji użytkowników oddano aparat główny o matrycy 5 Mpix oraz 2-megapikselową kamerkę frontową. Na dane użytkownika przeznaczono 8-gigabajtową pamięć wbudowaną, którą można rozszerzyć o maksymalnie 32 gigabajty, przy użyciu kart microSD. Nie zapomniano o modułach, takich jak 3G, Bluetooth 4.0 oraz WI-FI. Całość dopełnia akumulator o pojemności 4400 mAh oraz system operacyjny Android w wersji 4.4.2 KitKat.

Micromax Canvas Tab P666 został zapakowany w obudowę o grubości zaledwie 7,9 mm, która została wykonana ze szkła oraz aluminium. Tablet został wyceniony, po przeliczeniu, na około 180 dolarów.