Mi Walkie-Talkie, Mi Smart Camera, Mi Router HD – Xiaomi nie tylko smartfonami stoi

Xiaomi zaprezentowało szereg nowych urządzeń na chińskiej platformie crowdfundingowej Mijia. W sumie pokazano sześć nowych produktów: Mi Walkie-Talkie, Mi Driving Recorder, Mi Smart Camera, Mi Smart Scale 2, Mi Router HD i Mi Router Pro. Co to za sprzęty?

Mi Walkie-Talkie działa na ultra wysokich i bardzo wysokich częstotliwościach (UHF i VHF). Odczyt danych umożliwia monochromatyczny ekran LCD o rodzielczości 160 x 100 pikseli. Urządzenie potrafi udostępniać lokalizację, ma wbudowane radio FM i port USB. Zasilane jest baterią 2600 mAh, a czas czuwania szacuje się na 8 dni. Za walkie-takie trzeba wydać równowartość około 150 zł.

Mi Walkie-Talkie

Mi Driving Recorder jest niczym innym jak wideorejestratorem samochodowym. Wyposażono go w przetwornik obrazu od SONY – IMX323, ze światłem f/1.8 i 160-stopniowym, szerokokątnym obiektywem. Chipset Mstar umożliwia nagrywanie materiałów w jakości Full HD i oferuje lepszą czułość podczas nagrywania w nocy. Rejestrator można zamówić za równowartość 206 zł.

Mi Driving Recorder

Kolejną nowością od Xiaomi jest Mi Smart Camera, która jest rodzajem kamerki internetowej, nagrywającej filmy w 1080p w 20 kl/s. Dysponuje ona szerokokątnym obiektywem, wsparciem dla dwuzakresowego WiFi, slotem na karty microSD i trybem kamery na podczerwień (do 10 metrów). Podobno nadaje się do monitorowania dzieci albo zwierzaków. Cena to w przeliczeniu około 118 zł.

Mi Smart Camera

Jest też Mi Smart Scale 2, dla osób lubiących kontrolować wagę. Pierwszą edycję inteligentnej wagi od Xiaomi Kasia zdążyła już przetestować. Nie wiem, czy będzie porównywać ją do następnej generacji łazienkowego gadżetu. Ten jest wyposażony w wyświetlacz LED i potrafi analizować 10 rodzajów danych, w tym masę ciała, kalkulować BMI, podawać między innymi informacje o masie mięśniowej, tempie przemiany materii, otłuszczeniu organów wewnętrznych, masie kostnej, ilości wody w organizmie czy procencie tkanki tłuszczowej. Wagę wyceniono na równowartość 188 zł.

Mi Smart Camera

I na końcu, mamy Mi Router HD, który po raz pierwszy można było obejrzeć na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Router debiutuje w towarzystwie lepiej wyposażonego Xiaomi Mi Router Pro. Oba oferują łączność przez standard 802.11ac Wi-Fi, przy czym są zarządzane przez różne procesory: podstawowa wersja przez Qualcomma IPQ8064, a wyższa – przez MediaTeka MT7621A. Oba wyposażono w 512 MB pamięci DDR3 RAM i 256 MB SLC NAND Flash, port USB 3.0, i gniazda LAN i WAN. Routery wyceniono na równowartość 295 zł (za Mi Router HD) i 770 zł (za Mi Router Pro).

Mi Router Pro

Jak widać, Xiaomi to nie tylko telefony. Firma znakomicie radzi sobie na rynku chińskiej elektroniki, czego dowodem są nieustające wysiłki firmy w kierunku prezentowania kolejnych urządzeń. Niektóre z nich trafiają do Polski, oferowane przez oficjalnych dystrybutorów lub sprowadzane na własną rękę. Niektórzy bardzo sobie cenią sprzęty od Xiaomi ze względu na całkiem niezłą jakość produktów w stosunku do kwot, jakie trzeba na nie wydać.

 

źródło: Tech2