Metro Exodus usunięty z platformy Steam. Zamiast tego, będzie dostępny w Epic Games Store

Epic Games się nie patyczkuje. Wydawało się, że nowy sklep z grami to kiepski pomysł, zwłaszcza, że Steam jest pod tym względem nie do pokonania. A może jednak? Kolejny ważny tytuł nie będzie dostępny z poziomu sklepu Valve, a trafi do Epic Games Store, obiecując twórcom większe zyski z jego sprzedaży.

4A Games oraz Deep Silver, czyli ekipy odpowiedzialne za produkcję i wydanie gry Metro Exodus, poinformowały, że wyczekiwany tytuł nie trafi do sklepu Steam, a od teraz na pecety będzie można go kupić wyłącznie w sklepie Epic Games Store.

Reklama

To dość nieoczekiwany zwrot wydarzeń, biorąc pod uwagę fakt, że od dłuższego czasu na Steamie można było rezerwować preordery na nowe Metro. Niektórzy skorzystali z tej możliwości, słusznie zakładając, że w ten sposób dostaną możliwość pobrania gry wcześniej i będą cieszyć się z bezpłatnych dodatków DLC.

Z informacji podanej na stronie społeczności gry, wynika, że wszyscy, którzy dotąd zakupili grę w przedsprzedaży, niezależnie od wersji, otrzymają gwarantowane bonusy i dodatki, zupełnie tak, jakby gra wciąż była oficjalnie dostępna w sklepie Steam.

Kolejni chętni nie będą jednak mogli dodać gry Metro Exodus do swojej biblioteki w sklepie Valve. Gra na pecety będzie dystrybuowana tylko przez Epic Games Store, i taka sytuacja będzie się utrzymywać aż do 14 lutego 2020 roku. Oznacza to rok wyłącznej dostępności na PC dla EGS. 

Na podobny ruch zdecydował się ostatnio Ubisoft, planując premierę The Division 2 wyłącznie w sklepie Epic Games Store – wspieranym przez uPlay, ale jednak. Można się spodziewać, że coraz więcej wydawców będzie życzliwym okiem patrzeć na platformę Epic Games. Nie da się powiedzieć, że monopol Steama po raz pierwszy od lat chwieje się w posadach, ale otwarte podejście producentów gier do różnych sposobów zbytu na rynku gier PC może dobrze wpłynąć na branżę.

Metro Exodus będzie miało premierę 15 lutego.

The Division 2 nie pojawi się na Steam. Gra Ubisoftu trafi do… Epic Games Store, ale to dobrze!

źródło: Steam