Metro Exodus pod ostrzałem… pozytywnych recenzji na Steamie

Z Metra Exodus nie zdążył jeszcze opaść popremierowy pył, a o grze znowu jest głośno. Tym razem za sprawą graczy, którzy tłumnie odwiedzili kartę Metra Exodus na Steamie, aby zostawić tam tysiące pozytywnych opinii. Cóż, to z pewnością miła odmiana dla twórców, którzy jeszcze niedawno zmagali się z wszechobecnym hejtem.

Niespełna miesiąc temu Deep Silver – wydawca Metra Exodus, ogłosił, że najnowsza produkcja studia 4A Games przejdzie na wyłączność sklepu Epic Games na cały, długi rok. Wtedy na twórców gry runął wielki hejt. Spora część graczy zarzucała wydawcy działania antykonsumenckie, nastawione wyłącznie na zysk. Niektórzy zasypywali Metro Exodus negatywnymi komentarzami jeszcze przed jego premierą – przez sam fakt, że nie pojawi się ono w tym roku na Steamie.

Wojenna zawierucha ucichła na moment po zadebiutowaniu Metra na rynku – i wtedy zewsząd zaczęto chwalić 4A Games za stworzenie niesamowitego klimatu, za wykreowanie pięknego, lecz przerażającego świata i zaplanowanie zaskakującej, wciągającej fabuły.

Swoimi opiniami i recenzjami na temat Metra, gracze postanowili podzielić się także na Steamie, który został wręcz zbombardowany pozytywnymi komentarzami. Gracze pisali m.in.:

Świetna gra, pierwsze wrażenia zapowiadają najlepsze Metro w historii. Przyzwoita optymalizacja i fantastyczna oprawa audiowizualna. Fabularnie zachęca od pierwszych minut, a klimat wylewa się z ekranu.

Szkoda mi 4A ze względu na dramę związaną z Epic Store, bo dzięki temu prawdopodobnie sprzedaż na PC poleci moooocnooo w dół. Mam nadzieję, że chociaż wydawcy wytargowali taką kasę od Epica, że im się to opłaciło.

Wszystko tak jak w serii METRO tylko jeszcze więcej i jeszcze lepiej, po prostu ARCYDZIEŁO. W 100% Polecam.

Najlepsze post apo, świetny klimat, oprawa wizualna !!!

Wśród komentarzy nie zabrakło również tych krytykujących postawę Deep Silver oraz monopolistyczne zapędy Epic Games. Firmom życzono rychłego upadku i namawiano do zrezygnowania z kupowania czegokolwiek w sklepie twórców Fortnite’a.

Dość wymowny wydaje się również fakt, że gracze postanowili podzielić się swoimi przeżyciami właśnie na Steamie, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że na Epic Games Store próżno szukać jakiegokolwiek systemu ocen – przynajmniej na razie.

Tak czy owak, ogromna ilość pozytywnych komentarzy z pewnością ucieszy 4A Games i zmotywuje ich do pracy nad kolejnymi, wspaniałymi produkcjami. W mojej ocenie Metro Exodus to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat, w którą każdy powinien zagrać. Niebywały klimat, fotorealistyczne lokacje i dynamizm rozgrywki to tylko trzy z dziesiątek zalet tej fenomenalnej gry.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją Metra Exodus.

Źródło: eurogamer.net