źródło: microsoft.com

Metro Exodus Enhanced Edition zapowiedziane! Gra znacząco wyładnieje na PC, PS5 i Xbox Series

To, że powstaje ulepszona wersja Metro Exodus dla PlayStation 5 i Xbox Series X|S wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Dziś opublikowano jednak szczegóły tej wersji gry, a także zapowiedziano port na… Linuxa i MacOS!

Reklama

Metro Exodus znacząco wyładnieje na PC i konsolach nowej generacji

Myślę, że wielu graczy zgodzi się ze mną, że Metro Exodus było jedną z najlepszych gier 2019 roku. Jeśli jednak nie mieliście okazji jeszcze zagrać w ten tytuł (lub planujecie go przejść drugi raz, jak ja) to pewnie ucieszy Was informacja, że jeszcze w tym roku na rynku pojawi się Metro Exodus Enhanced Edition!

Metro Exodus
Metro Exodus Enhanced Edition – PC

Zacznijmy od wersji PC. Twórcy zachęceni wydajnością nowych układów graficznych Nvidii i AMD postanowili nieco ulepszyć Metro Exodus na PC. Przede wszystkim, posiadacze kart „zielonych” zyskają jeszcze lepszy ray tracing. Uspokajam jednak — do gry zawita również rewolucyjna technologia DLSS 2.0, dzięki czemu o wydajność nie powinniśmy się martwić.

Powodów do narzekania nie powinni mieć również właściciele PlayStation 5 i Xbox Series X – gra zyska tryb 4K i 60 FPS, ray tracing, znacznie skrócone czasy ładowania gry względem poprzedniej generacji i kilka innych pomniejszych ulepszeń graficznych. A co z Xbox Series S? Twórcy również nie zapomnieli o tej konsoli, dzięki czemu posiadacze „S-ki” liczyć mogą na wszystkie powyższe usprawnienia, ale w rozdzielczości 1080p. Jest więc na co czekać!

Metro Exodus

Jeśli jesteście już posiadaczami Metro Exodus na PC, PlayStation 4 lub Xbox One, to możecie liczyć na w pełni bezpłatną aktualizację gry do nowej ulepszonej wersji. Ta pojawić ma się jeszcze w tym roku w okolicach wiosny.

Posiadacze sprzętu z MacOS i Linuxem również mają na co czekać!

Dla mnie jednak największym zaskoczeniem jest zapowiedź Metro Exodus dla systemów Linux i MacOS. Ta wersja gry również zadebiutować ma w tym roku, ale nie spodziewałbym się po niej wszystkich powyższych usprawnień graficznych. Niemniej jednak, rzadko kiedy tak wymagająca gra trafia na te systemy operacyjne. Ciekaw więc jestem, jak będzie ona chodzić na MacBookach i iMacach.

Teraz zostało nam tylko czekać na Metro Exodus na Nintendo Switch ;)