Metalowy tablet Nexus od HTC coraz bliżej? | Tabletowo.pl

Metalowy tablet Nexus od HTC coraz bliżej?

Dołącz do dyskusji 0

Plotki na temat nowego Nexusa znacznie przycichły po tym, jak nie ujrzeliśmy go na corocznej konferencji Google I/O 2014.  Wiele jednak wskazuje na to, że było w nich wiele prawdy.

Do urzędu regulacyjnego w Korei trafiło zgłoszenie od HTC dotyczące uzyskania zgody na sprzedaż nowego modelu. Według przecieków miałby to być aluminiowy flagowiec klasy premium, nawiązujący swoim wyglądem do HTC One. Jego sugerowane parametry i właściwości to ekran 8,9 cala 2560 x 1600 px, procesor Tegra K1 w wersji 64-bitowej (dwa rdzenie CPU), 4 GB pamięci operacyjnej, kamera 8/1,6 Mpx oraz Android L – bez nakładki Sense UI, co wskazuje na to, że przypuszczalnie będzie to kolejny Nexus (a może Project Silver?). W związku z brakiem wbudowanego modemu w procesory Nvidii, wiele wskazuje, że za łączność LTE będzie odpowiadał moduł zewnętrzny od Qualcomma.

Mimo tak doskonałej specyfikacji, tablet ma kosztować 350-400$, czyli w okolicach cen iPada Mini oraz Samsunga Galaxy Tab S 8.4. Nadal nie wiadomo jak brandowany będzie ten model, gdyż w przeciekach pojawia się jedynie kodowy, niewiele mówiący numer „0P8210000”. Plotki donoszą, że produkt może zadebiutować we wrześniu. Czy Nexus od HTC byłby wreszcie kieszonkowym tabletem z Androidem na miarę oczekiwań? Pozostaje nam czekać do premiery i przekonać się czy iPad Mini doczeka się w końcu realnego konkurenta – nie pod względem specyfikacji, a pod względem wzornictwa, jakości wykonania i płynności działania.

htc-flounder-rra.jpgr_

Ja kibicuję HTC i Nvidii z całego serca.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona