Czas na alternatywny metal? Samsung może zmienić materiały, z których powstają smartfony | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Czas na alternatywny metal? Samsung może zmienić materiały, z których powstają smartfony

Dołącz do dyskusji 0

Wielu z nas pamięta, z jakim materiałem kojarzyły się kiedyś smartfony Samsunga. Tak, z plastikiem. Wraz z wprowadzaniem kolejnych flagowców prym wiodło szkło, a teraz dowiadujemy się, że może szykować się kolejna spora zmiana w podejściu do budowania mobilnych urządzeń tego producenta. Czy zobaczymy metalowe Galaxy S?

Samsung złożył w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wniosek o uznanie praw do znaku towarowego „Metal 12”, który jest najwyraźniej nowym, lekkim i wytrzymałym stopem magnezu, opracowanym przez inżynierów firmy. Producent wykorzystał już ten materiał w swoim laptopie Notebook 9 (2018). Aplikacja zawiera w sobie opis, który sugeruje, że laptopy nie będą jedynymi urządzeniami Koreańczyków, które zostaną „opakowane” w metal.

Jaka jest przewaga stopów magnezu nad aluminium? W mniejszych urządzeniach różnica nie jest tak odczuwalna, ale w sprzętach typu laptop i tablet, nie da się pomylić tych materiałów podczas bezpośredniego porównania. Magnez jest lżejszy od aluminium i jednocześnie od niego wytrzymalszy. Te dwie ważne właściwości metalu mogą zdecydować o jego przyszłym zastosowaniu przez Samsunga.

Jak się uważa, Południowokoreański producent już kilka lat temu bawił się stopami magnezu w kontekście smartfonów. Podobno jeden z prototypów Galaxy S7 miał mieć ramkę z tego metalu. Rejestracja nazwy towarowej dla opracowanego przez Samsunga stopu nie oznacza od razu, że przyszłoroczne flagowce firmy będą wyposażone ramki z tego materiału (choć osobiście na to bym stawiał).

Tym bardziej nie można wyrokować, że producent w ogóle przerzuci się na plecki urządzeń ze stopu magnezu. Byłoby to ciekawą odmianą wobec „szklanej stagnacji”, ale stworzyłoby spore problemy w zakresie ładowania bezprzewodowego. Nie ukrywam jednak, że z zainteresowaniem przyjrzałbym się Galaxy S10, który byłby cały metalowy.

źródło: TMDN przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona