Messenger Lite - lżejsza wersja komunikatora od Zuckerberga - Tabletowo.pl

Messenger Lite – lżejsza wersja komunikatora od Zuckerberga

Dołącz do dyskusji 0

Wielu użytkowników smartfonów łapie się za głowę, kiedy widzi, jak dużo miejsca w pamięci ich urządzeń zajmuje aplikacja Messenger. Facebook zadbał o to, żeby w krajach, gdzie dostęp do szybkiego internetu mobilnego jest ograniczony, można było swobodnie się nią posługiwać.

Messenger Lite jest odchudzoną wersją Messengera i oferuje podstawowe funkcje komunikatora tam, gdzie średnie prędkości transmisji danych są niskie, i gdzie na rynku królują raczej podstawowe modele smartfonów z Androidem (posiadające mniejszą ilość pamięci wbudowanej). Aplikacja umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, linków czy naklejek do wszystkich osób korzystających z Messengera lub Messengera Lite.

Według danych, jakie podaje Facebook, ponad 1 mld ludzi na całym świecie korzysta z Messengera, będąc w zasięgu sieci o różnych prędkościach i jakości przesyłu danych. Misją wersji Lite jest umożliwienie kontaktowania się z innymi, nawet jeśli warunki techniczne temu nie sprzyjają: połączenie internetowe jest słabe lub używamy smartfona z niewielką ilością miejsca na aplikacje.

Apka waży około 10MB, zatem jest rzeczywiście lekka. Niewielkiej zmianie względem wersji podstawowej uległa ikonka – ma odwrócone kolory. Sam interfejs wydaje się być mocno zbliżony do messengerowej podstawki.

Wielu użytkowników komunkatora od Zuckerberga czekało na wersje Lite odkąd pojawiła się lżejsza odmiana głównej aplikacji Facebooka – ta po jakimś czasie trafiła do polskiego sklepu Google Play. Żeby pobrać Messenger Lite na swój smartfon też będziemy musieli poczekać, może nawet kilka miesięcy. No, chyba, że aktualnie przebywamy w Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lance lub Wenezueli – tam można ją pobrać już dziś. Ewentualnie, jeśli jesteśmy głodni miejsca w pamięci wewnętrznej naszego urządzenia, lub gdy irytuje nas kolejna wariacja na temat Snapchata zaimplementowana ostatnio do Messengera, możemy zapolować w sieci na nieoficjalną wersję pliku .apk.

źródło: Facebook Newsroom

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona