Messenger Lite przekroczył 50 milionów pobrań w Google Play. Pytanie brzmi: to dobrze czy źle? | Tabletowo.pl

Messenger Lite przekroczył 50 milionów pobrań w Google Play. Pytanie brzmi: to dobrze czy źle?

Dołącz do dyskusji 0

Obecnie niezwykle popularnym komunikatorem stał się przynależny do Facebooka Messenger. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że aplikacja jest przeładowana funkcjami (a przez to dosyć toporna) i wśród Was na pewno są jej przeciwnicy. Dosyć sensowną alternatywą jest „okrojony” Messenger Lite, który właśnie przekroczył barierę 50 milionów pobrań w Google Play – wydaje mi się jednak, że to żaden powód do dumy.

Messenger Lite zadebiutował mniej więcej 10 miesięcy temu (o czym zresztą informował Was Karol) i dosyć szybko spodobał się użytkownikom nieco słabszych smartfonów. Idea aplikacji jest banalnie prosta – dostarczyć facebookowy komunikator tam, gdzie niski poziom rozwoju technologicznego nie pozwala na komfortowe korzystanie z pełnoprawnej aplikacji. Okrojony Messenger początkowo pojawił się w Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lance i Wenezueli, ale od razu spodobał się również Polakom, którzy do pozyskania komunikatora wykorzystali strony takie jak APK Mirror. Wiele osób postanowiło zamienić dwie aplikacje Marka Zuckerberga z niebieskimi ikonkami na wersje „białe”, czyli white Lite.

Minęło trochę czasu i Messenger Lite zawitał również w Google Play, gdzie został (nie)zaskakująco ciepło przyjęty. Aplikacja stała się dostępna w większej liczbie krajów, a dzisiaj nastał dzień, w którym okrojony komunikator przeskoczył poprzeczkę 50 milionów pobrań. Warto jednak zaznaczyć, że Facebook Lite, który pojawił się wcześniej, ma ich ponad 500 milionów.

O tyle, o ile na ogół tego typu kamień milowy powinien cieszyć dewelopera, tak – moim zdaniem – inaczej powinno być w tym przypadku. Co prawda popularności wersji Lite wciąż bardzo daleko do tej, którą może pochwalić się „zwykły” komunikator, ale skoro coraz więcej użytkowników sięga po aplikacje okrojone, a nie pełnoprawne, to należy się trochę zastanowić. Chociażby nad tym, czy warto upychać w komunikatorze niezliczone funkcje – w końcu czym innym dla użytkownika są dymki czatu, a czym innym wbudowane gry. Nie sądzę, aby Facebook kiedykolwiek odchudził Messengera, ale kto wie – może kiedyś przestanie go „karmić” zbędnymi nowościami?

źródło: Android Police, Google Play (Facebook Lite, Messenger Lite)
grafika główna: Pexels, Google Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona