Mesa 2 – nowy wytrzymały tablet z Windows 10

Na rynku znajdziemy wiele różnych kategorii tabletów. Jedną z najważniejszych spośród nich jest segment modeli rugged, tj. wzmocnionych, które mają przetrwać w każdych warunkach i dobrze sprawdzać się w pracy. Zresztą zdaniem analityków właśnie one do 2018 roku będą stanowić 20% wszystkich sprzedanych tabletów. Niedawno Juniper Systems, specjalizujący się w tego typu produktach, zaprezentował nowy model, Mesa 2.

Mesa 2 została wyposażona w ekran o przekątnej 7 cali, który został wzbogacony o technologię IlumiView. Dzięki niej wyświetlacz zapewni znakomitą widoczność wyświetlanych treści nawet w słoneczne dni na dworze. Dodatkowo cały front jest zabezpieczony szkłem ochronnym Dragontrail.

Preinstalowany będzie już naturalnie Windows 10. Moc obliczeniową zapewnią bliżej nieokreślone czterordzeniowe procesory Intel, a czas pracy ma się wahać pomiędzy 8, a 10 godzinami. Będzie można go wydłużyć o kolejne 4-5 godzin za sprawą dodatkowej, powiększonej baterii.

 

mesa-2

Obudowa urządzenia spełnia certyfikat MIL-STD-810G, więc bez obaw będzie można używać tego tabletu zawsze i wszędzie, niezależnie od panującej wokół pogody. Warto wspomnieć, że Mesa 2 będzie dostępna w kilku różnych wariantach, a różnice pomiędzy nimi zostały wyszczególnione w poniższej tabelce przygotowanej przez producenta.

mesa-2-2

Tablet trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku, więc wkrótce powinniśmy poznać szczegółowe ceny, a także dokładną specyfikację techniczną. Jestem ciekaw, jak wypadnie w porównaniu do podobnych produktów z gamy np. Panasonica czy Della.

źródło: CNBeta przez Tablet-News