Meizu zamierza poszaleć – w czerwcu poznamy MX5 i M1 Note 2

Firma Meizu w dość szybkim tempie stała się rozpoznawalna na całym świecie jako jedna z tych, które oferują bardzo interesujące smartfony w stosunkowo niskich cenach. Zwolenników ma również w Polsce – w tym poniekąd mnie, bo bardzo miło wspominam obcowanie z modelem MX4. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w przyszłym miesiącu poznamy dwie nowości tego producenta: MX5 i M1 Note 2.

Reklama

Chińskie źródła podają, że premiera nowości Meizu ma mieć miejsce w czerwcu, zatem w przyszłym miesiącu. Na początku, a dokładnie 2 czerwca, ma się odbyć premiera M1 Note 2, natomiast pod koniec, tj. 30 czerwca – prezentacja MX5.

Przede wszystkim mówi się, że M1 Note 2 ma zostać wyposażony w czytnik linii papilarnych zaimplementowany w przycisk Home znajdujący się pod ekranem. Jako naturalny następca M1 Note, powinien oferować przynajmniej tak samo dobre parametry, zatem powinniśmy się spodziewać 5,5-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ośmiordzeniowego procesora (w M1 Note był to Mediatek MT6752), 3GB RAM, LTE, aparatu 13 Mpix oraz Flyme OS opartego o najnowszą wersję Androida.

meizu-smartfon-mx5-m1note

Meizu MX5 natomiast ma być konstrukcją typu unibody bez wymienialnego akumulatora, również z czytnikiem linii papilarnych i jednostką centralną od Mediateka, dokładniej MT6797 (tym samym byłby to pierwszy smartfon z tym dziesięciordzeniowym układem). Na jego pokładzie, podobnie jak w MX4, ma zabraknąć slotu kart microSD.

Jak się zapatrujecie na nadchodzące nowości Meizu? Czego byście od nich oczekiwali?