Meizu w Polsce - smartfony, które kupimy w oficjalnej dystrybucji, ich ceny oraz warunki gwarancji 20

Meizu w Polsce – smartfony, które kupimy w oficjalnej dystrybucji, ich ceny oraz warunki gwarancji

Meizu w Polsce to temat ciągnący się całymi latami. Kiedyś smartfony tego producenta można było swobodnie kupować w elektromarketach, ale później nastały ciężkie czasy dla wielbicieli tej marki. Urządzenia zniknęły ze sklepowych półek, a kto chciał, to musiał kupować sprzęt w Chinach, żegnając się z gwarancją realizowaną w naszym kraju. Na szczęście pojawił się dystrybutor, który wypełni tę pustkę i na poważnie zajmie się pośrednictwem miedzy Meizu a polskimi klientami.

Tym dystrybutorem jest Maxcom. Na spotkaniu prasowym w Warszawie firma ujawniła plany względem polskiego rynku oraz kilka szczegółów dotyczących urządzeń sprzedawanych w naszym kraju. Będą to przede wszystkim smartfony, ale nie zabraknie także smartwatchy, słuchawek czy powerbanków.

Meizu w Polsce - smartfony, które kupimy w oficjalnej dystrybucji, ich ceny oraz warunki gwarancji 21

Jeśli chodzi o modele smartfonów, na początek pojawią się trzy: Meizu M6, M6S oraz Pro7. Wszystkie są lub będą dostępne w sprzedaży już niebawem, na stronach największych sklepów z elektroniką – Media Markt, x-kom, Media Expert, Neonet. (RTV Euro AGD widocznie trochę pośpieszyło się z wystawieniem ich na swojej stronie).

Meizu w Polsce - smartfony, które kupimy w oficjalnej dystrybucji, ich ceny oraz warunki gwarancji 22

A oto ceny:

  • Meizu M6499 złotych w wersji 2 GB/16 GB i 569 złotych w wersji 3 GB/32 GB,
  • Meizu M6S849 złotych,
  • Meizu Pro71399 złotych.

Maxcom planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy, sprzedać 100 tys. sztuk smartfonów marki Meizu. Plan jest ambitny, ale nie obejdzie się bez jakiejś kampanii reklamowej. Ci, którzy pamiętają urządzenia Meizu sprzed kilku lat, nie będą mieli problemów z rozpoznaniem firmy, jednak niektórzy w ogóle nie słyszeli o takim producencie. Dystrybutor będzie więc musiał walczyć o klientelę cenami.

Na pewno jednym z podkreślanych aspektów sprzedaży nowych smartfonów będzie 24-miesięczna gwarancja door-to-door realizowana w naszym kraju.

Maxcom zaopiekuje się marką Meizu w Polsce przez dwa lata. Potem firmy będą miały możliwość podjąć decyzję o kontynuacji współpracy. Wiele będzie zależało od tego, czy Maxcom wywiąże się ze swoich założeń odnośnie sprzedaży. Przez ten czas będziemy zapewne mieli okazję przetestować niejeden smartfon Meizu. Wtedy na pewno damy Wam znać, czy urządzenia tego producenta są nadal tak dobre, jak kiedyś.

 

dzięki Kasia :)