Meizu MX5

Meizu szykuje nowy smartfon z najwyższej półki z Exynosem 7420

Końcówka roku zawsze oznacza wprowadzenie na rynek odświeżonych flagowców, które oferują nieco lepsze podzespoły niż ich pierwowzory. Okazuje się, że Meizu pracuje już nad nowym phabletem z najwyższej półki. Może to być o tyle zaskakujące, że obecny high-end, czyli MX5, został oficjalnie zaprezentowany w ostatni dzień czerwca. Co wiemy o nadchodzącym chińskim modelu?

Nowy flagowiec Meizu ma zostać wyposażony w 5,5-calowy ekran IPS Full HD, a w obudowie o grubości około 8 milimetrów pojawi się spora bateria o pojemności 3600 mAh. Nadchodzący model z najwyższej półki otrzyma również świetne aparaty. Główny wyróżni się rozdzielczością 21 Mpix, f/1.8 oraz optyczną stabilizacją obrazu, natomiast autoportrety czy selfie, jak kto woli, będą wykonywane za pomocą kamerki 6,2 Mpix.

Co ciekawe, Meizu ME5 pojawi się w sprzedaży w dwóch, różniących się podzespołami, wariantach. Pierwszy z nich zaoferuje Exynosa 7420 (4 x ARM Cortex A57 2,1 GHz, 4 x ARM Cortex A53 1,5 GHz i ARM Mali T760) w komplecie z 3 GB RAM, z kolei wyższa wersja Pro zostanie wyposażona w Mediateka Helio X20 (2 x ARM Cortex A72 2,5 GHz, 4 x ARM Cortex A53 2 GHz, 4 x ARM Cortex A53 1,4 GHz oraz ARM Mali T880MP4) oraz 4 GB pamięci operacyjnej.

Według wieści z Chin Meizu ME5 ma kosztować trochę ponad 700 dolarów, co może okazać się największą wadą nadchodzącego modelu. Mam nadzieję, że okażą się to nieprawdziwe informacje.

Warto napisać również, że Meizu sprzedało przez cały sierpień 2,89 milionów telefonów, co jest rekordowym wynikiem tej firmy. Niewątpliwie na świetne wyniki wpłynęła znakomita oferta urządzeń ze średniej półki, m.in. M2 Note. Należy także wspomnieć o tym, że Chińczycy dostarczyli na rynek przez pierwszą połowę tego roku 8,9 milionów swoich urządzeń, więc najbliższe kwartały zapowiadają się wyśmienicie.

*na zdjęciu tytułowym Meizu MX5

źródło: mobile-IT przez mobiletelefon.ru, Gizmochina, Phone Arena; Gizmochina