Meizu zaprezentuje swój pierwszy smartwatch już 10 sierpnia?

Temat smartwatcha od Meizu wraca w ostatnim czasie jak bumerang. Jednak coś rzeczywiście musi być na rzeczy. W sieci pojawiły się kolejne doniesienia, które przybliżają nas do premiery tego urządzenia. A ta, jeśli im wierzyć, ma nastąpić już 10 sierpnia.

Wyobraźcie sobie sytuację: siedzicie sobie jak gdyby nigdy nic w domu, a tu nagle ktoś dzwoni do drzwi. OK, normalna sprawa, chociaż wprawdzie nikogo się nie spodziewaliście. Mimo to ruszacie się z miejsca i idziecie otworzyć. Kurier wręcza Wam tajemniczą przesyłkę. Zaciekawieni otwieracie ją i Waszym oczom ukazuje się coś, co widzicie na samej górze. Interesujące, prawda? Boicie się jednak zajrzeć do środka, więc sięgacie po aparat, robicie zdjęcie i wrzucacie do sieci. I rozpętujecie prawdziwą burzę.

Taka historia spotkała jednego z użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo, z zawodu fotografa. Nie do końca wiadomo, kto i dlaczego wysłał mu taki prezent, aczkolwiek musiał działać z jakichś pobudek i zdawać sobie też sprawę, że dość szybko dowie się o tym cały świat.

Do tej pory nie wiemy, co jest w środku, ale wątpliwe, aby znajdował się tam smartwatch Meizu. Jednak pudełko ewidentnie jest za małe, aby zmieścić w nim smartfon, więc z dużym prawdopodobieństwem powstało z myślą o zegarku. Jest proste, eleganckie, klasyczne i ma logo producenta – w takim przypadku nic więcej nie potrzeba.

Równocześnie do sieci trafiły zdjęcia, przedstawiające smartwatch Meizu. Kto wie, może jednak ww. mężczyzna znalazł go w pudełku, a że jest zawodowym fotografem, to od razu strzelił kilka profesjonalnych fotek? Niestety serwis źródłowy tego nie precyzuje.

W każdym razie urządzenie podobno ma mieć okrągły wyświetlacz i trzy fizyczne przyciski z prawej strony. Do tego napędzać je ma dwurdzeniowy procesor Rockchip RK6321 (2 x Cortex A5). Tarcze również ma się dać zmieniać i nawet ustawiać jako tło zdjęcia, wykonane przy użyciu aparatu w sparowanym smartfonie.

Meizu rozesłało zaproszenia na konferencję, zaplanowaną na 10 sierpnia. Kto wie, może zobaczymy wówczas pierwszy w portfolio Chińczyków smartwatch? Czekacie?

Źródło: GizmoChina, Xiaomi Today