Meizu Pro 7 z dodatkowym ekranem zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu, 26 lipca 18
Meizu Pro 7 i Meizu Pro 7 Plus (fot. @OnLeaks, @Compareraja)

Meizu Pro 7 z dodatkowym ekranem zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu, 26 lipca

Już niebawem dziennikarze zaczną dostawać zaproszenia na imprezę Meizu, podczas której firma zaprezentuje swój najnowszy model – Pro 7. Co będzie wyróżniać go na tle innych, bliźniaczo podobnych do siebie konstrukcji? Dodatkowy ekran na pleckach smartfona.

Meizu pochwaliło się datą konferencji na Twitterze. Dołączone zdjęcie ukazuje nowego flagowca producenta z dodatkowym wyświetlaczem, zajmującym część tylnego panelu urządzenia. Jest on niemal „doklejony” do jego lewej krawędzi. Nad nim znajdują się soczewki podwójnego aparatu.

Meizu Pro 7 z dodatkowym ekranem zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu, 26 lipca 19

Wszystkie przecieki wskazują na to, że będzie to drugi, kolorowy ekran LCD. Nie ma więc nadziei na to, że Meizu zamontuje tam wyświetlacz e-ink. Meizu Pro 7 ma być wyposażony w dziesięciordzeniowy procesor MediaTeka, Helio X30. Układ ma podobno zapewnić 35-procentowy wzrost wydajności i jednocześnie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię nawet o połowę, w porównaniu z Helio X20. Do tego Pro 7 ma być wydajny graficznie dzięki chipowi PowerVR 7XTP-MT4 GPU.

Więcej na temat specyfikacji tego smartfona oraz jego większej wersji przeczytacie w tym wpisie Grzegorza – zebrał on tam wszystkie dostępne informacje dotyczące zastosowanych podzespołów.

Międzyczasie pojawiły się pogłoski na temat możliwej ceny flagowca. Meizu Pro 7 ma być oferowany w cenie 480 dolarów, zaś za Meizu Pro 7 Plus trzeba będzie dać 555 dolarów. Na razie to tylko domysły, więc nie traktowałbym tych szacunków jakoś bardzo poważnie.

Ci, którzy po cichu kibicują Meizu mogą zapisać sobie tę datę w kalendarzu – 26 lipca. Ciekawe, czy Chińczycy będą w stanie nas czymś zaskoczyć, skoro wiemy już tak dużo? Może ceną? Oby tylko pozytywnie :)

 

źródło: phoneArena