Meizu oraz Nokia połączą siły i stworzą wspólnie smartfona? | Tabletowo.pl

Meizu oraz Nokia połączą siły i stworzą wspólnie smartfona?

Dołącz do dyskusji 0

Jak wiecie, dział mobilny Nokii został sprzedany i fińska firma nie może tworzyć na razie smartfonów. Co prawda na rynku pojawił się tablet Nokia N1, ale jest to tak naprawdę twór Foxconna, a Finowie jedynie użyczyli swojej nazwy. Do końca tego roku Nokia nie będzie mogła zrobić swojego telefonu, ale możliwe, że będzie nabierać w tym czasie doświadczenia współpracując z Chińczykami.

Meizu to chińska firma, która jest między innymi odpowiedzialna za takie ciekawe konstrukcje, jak M1 Note czy MX4. Chińczycy jednak chcą swoją mocną pozycję przenieść również na rynek europejski i ma w tym pomóc właśnie Nokia. Owocem tej współpracy ma być MX4 Supreme. Na razie nie ma żadnych informacji o jego specyfikacji, ale możemy się spodziewać mocnego urządzenia w dobrej cenie. Oczywiście będzie to produkt Meizu, ponieważ – jak już wspomniałem – Finowie na razie nie mogą tworzyć swoich smartfonów.

Na razie nie wiadomo ile w tym prawdy, ale moim zdaniem ten ruch byłby idealny dla obu stron. Meizu zrobiłoby spory krok do ekspansji w Europie, a Nokia zyskałaby sporo doświadczenia oraz mocnego partnera przy tworzeniu ich urządzeń w 2016 roku. A Co Wy myślicie o takiej współpracy?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona