Meizu MX6 z inteligentnym etui?

Premiera nowego smartfonu firmy Meizu już niebawem, bo 19 lipca. Chociaż na temat urządzenia przekazano już bardzo wiele wiadomości, wciąż są pewne niewiadome. Ostatnio pojawiły się informacje, że telefon miałby zostać wprowadzony na rynek razem z… inteligentnym etui.

Jak donoszą w miarę wiarygodne źródła, Meizu MX6 miałby zostać przedstawiony w opcji ze specjalnym pokrowcem osłaniającym urządzenie z przodu i z tyłu – coś na kształt okładki książki czy notesu. Nie jednak walory ochronne etui miałyby być jego główną zaletą, a funkcje ułatwiające korzystanie z telefonu. A mianowicie – powiadomienia.

Dolna oraz boczna krawędź pokrowca miałyby być w rzeczywistości diodą LED reagującą na umieszczony wewnątrz smartfon. Dioda reagowałaby mniej więcej tak samo, jak nowa technologia Smart Glow, którą chce wprowadzić Samsung do swoich smartfonów. Czyli powiadamiałaby użytkowników o ważnych akcjach za pomocą kolorowych błysków.

meizu-etui1

Każdy rodzaj światła i forma migania mogłyby być przypisane do konkretnego powiadomienia. Dzięki temu użytkownik bez otwierania pokrowca wiedziałby, czy otrzymał SMS-s od ciotki, czy może raczej ktoś przesłał mu Snapa.

Etui miałoby być również wyposażone w kilka fizycznych przycisków umożliwiających chociażby błyskawiczne włączenie czy pauzowanie odtwarzanej ze smartfonu Meizu MX6 muzyki. Nie wiadomo natomiast, jak Meizu chce rozwiązać problem zasilania pokrowca. Być może będzie miał on wbudowany własny, niewielki akumulator.

Źródło: GizmoChina