Meizu MX4 - 5,5-calowy phablet za 300 euro 20

Meizu MX4 – 5,5-calowy phablet za 300 euro

O firmie Meizu wspominamy na naszym portalu dosyć często. Chiński producent znany jest z produkcji bardzo dobrej jakości urządzeń za stosunkowo niską cenę. Dziś poznaliśmy specyfikację nowego urządzenia, Meizu MX4, wyposażonego w 5,5-calowy wyświetlacz.

Phablet Meizu MX4 wyposażony ma zostać w ekran pracujący z rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli, czterordzeniowy układ Snapdragon 805, trzy gigabajty pamięci operacyjnej, wsparcie 4G oraz aparat z matrycą 20,7-megapiksela. Ponadto znajdziemy tutaj 16GB pamięci na pliki oraz moduł WiFi i Bluetooth 4.0.

Meizu mx4

Według poprzednich przecieków, Meizu MX4 miał pracować pod kontrolą systemu Ubuntu Touch, jednak producent wczoraj je zdementował, publikując na swoim profilu na Facebooku post, w którym poinformował, że sprzęt będzie pracować na Androidzie z autorską nakładką Flyme OS. Nie oznacza to jednak, że za jakiś czas nie zobaczymy tego modelu z systemem od Canonical.

Nie wiadomo, kiedy Meizu zaprezentuje model MX4. Mówi się, że premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a cena będzie wynosiła 300 euro.