Meizu M5S - chiński średniak pojawił się w TENAA 18

Meizu M5S – chiński średniak pojawił się w TENAA

Metalowa obudowa, ośmiordzeniowy procesor oraz maksymalnie 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej

Meizu nie zwalnia tempa i ciągle pracuje nad nowymi smarfonami. Dowodem na to jest model M5S, który właśnie zagościł na stronach TENAA, czyli agencji certyfikującej wszystkie urządzenia elektroniczne, wchodzące na rynek w Chinach.

Nowe urządzenie „celuje” w średnią półkę, którą będzie okupować w kilku wersjach, różniących się nieco parametrami. Wspólny dla wszystkich jest nieznany jeszcze, ośmiordzeniowy procesor MediaTeka o taktowaniu 1,3 GHz. Wsparciem dla niego ma być 2GB, 3GB lub 4GB RAM oraz 16GB, 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej. Smartfon wyposażono też w 5 Mpix kamerkę na przednim panelu i 13 Mpix oczko aparatu głównego.

Pojemność baterii wynosi 2930 mAh. Całość „zamknięto” w metalowej, nierozbieralnej obudowie o wymiarach 148,2×72,53×8,4 mm. Waga konstrukcji to 138 gramów.

Z wyglądu smartfon nie będzie wyróżniał się niczym szczególnym. Na przednim panelu znajdzie się przede wszystkim 5,2-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Mamy też głośnik do rozmów, oczko kamerki, czujniki oraz fizyczny przycisk Home z prawdopodobnie zatopionym weń czytnikiem linii papilarnych.

Na tylnym panelu, wykonanym z metalu, z paskami antenowymi na dolnej i górnej części, znajdzie się z kolei oczko aparatu głównego z diodą doświetlającą, umieszczoną tuż pod nim, oraz logo producenta.

Nowe urządzenie będzie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych – srebrnej, złotej i różowo-złotej. Póki co, nie ma jeszcze informacji o cenie oraz dacie wprowadzenia na rynek.

Źródło: TENAA przez GizChina