Meizu M5S przyłapany w bazie Geekbench 17

Meizu M5S przyłapany w bazie Geekbench

Pod sam koniec ubiegłego roku nowy średniak Meizu – model M5S – pojawił się w TENAA. Zaledwie kilka dni później, smartfon gości w bazie testowej Geekbench potwierdzając swoją specyfikację oraz ujawniając kilka nowych i nieznanych nam dotąd szczegółów.

Okazuje się, że od debiutu nowego średniaka Meizu dzieli nas zaledwie kilka dni. Smartfon pokaże się (najprawdopodobniej) podczas targów CES 2017, a te mają miejsce w Las Vegas i będą trwały od 5-8 stycznia.

Meizu M5S przyłapany w bazie Geekbench 18
Meizu M5S w bazie testowej Geekbench

Dzięki TENAA poznaliśmy już część specyfikacji i sporo szczegółów dotyczących tego modelu. Wiemy już zatem, że całość została zamknięta w metalowej obudowie, która będzie występowała w trzech wersjach kolorystycznych: złotej, srebrnej oraz różowo-złotej.

Wnętrze natomiast, skrywa w tym wypadku 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wbudowanej. Dostępne będą także inne wersje – z 3GB lub 4GB RAM oraz odpowiednio 32GB i 64GB wolnej przestrzeni na pliki użytkownika. Wiemy już także, że na froncie znajdziemy aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz 13 Mpix na tylnym panelu. Ekran ma mieć 5,2 cala oraz rozdzielczość HD, a zastosowane ogniwo to pojemność 2930 mAh.

Dzięki Geekbench mamy szansę poznać także kilka nowych szczegółów dotyczących specyfikacji. Między innymi wiemy już, że smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow, a więc nie będzie to – przynajmniej na razie – Nougat. Mamy także potwierdzenie odnośnie procesora, w który wyposażono model M5S. Pod maską znajdziemy bowiem ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6753 o taktowaniu 1,3 GHz.

Wciąż nieznana jest cena, ani data rozpoczęcia sprzedaży. Zapewne wszelkie szczegóły zostaną podane podczas prezentacji, a ta ma się odbyć już za kilka dni.

Źródło: GsmArena