Meizu nie zamierza czekać pełnego roku i zaprezentuje Meizu M5 już 31 października

Pośpiech zdecydowanie nie jest najlepszym doradcą. Wkrótce może przekonać się o tym również Meizu, które planuje zaprezentować Meizu M5 już 31 października. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poprzednik, czyli Meizu M3, zadebiutował dopiero pół roku temu.

Moglibyśmy się cieszyć z takiego obrotu spraw tylko wtedy, jeśli nowy model zaoferowałby coś więcej niż jego starszy brat. A tak nie będzie. Wszystkie, dotychczasowe przecieki sugerują, że Meizu M5 będzie prawie wierną kalką Meizu M3 – zarówno pod względem designu, jak i specyfikacji technicznej.

Geekbench potwierdza bowiem, że nowy smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6750 z układem graficznym Mali-T860 oraz 2GB RAM, czyli dokładnie taki sam zestaw, jaki oferuje poprzednik. Co prawda benchmark informuje, że pracą urządzenia zarządza system operacyjny Android 6.0 Marshmallow, ale istnieje prawdopodobieństwo, że ostatecznie skończy się na YunOS, jak w przypadku Meizu M3.

Meizu M5 w Geekbench
Meizu M5 w Geekbench

Do sieci wyciekły również zdjęcie oraz render Meizu M5. Materiały utwierdzają nas w przekonaniu, że gdyby położyć obok siebie ten model i Meizu M3, to z pewnością większość klientów miałaby problem z prawidłowym rozpoznaniem, który jest który. Oba bowiem wyglądają identyczne zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Meizu M5 ma trafić do sprzedaży 11 listopada.

Źródło: GizmoChina, GizmoChina, Geekbench