Meizu dzieli się na troje i „uwalnia” Flyme OS, które można od teraz wgrać na smartfony innych producentów | Tabletowo.pl

Meizu dzieli się na troje i „uwalnia” Flyme OS, które można od teraz wgrać na smartfony innych producentów

Dołącz do dyskusji 0

Pierwsze wzmianki o tym, że Meizu się podzieli mogliśmy usłyszeć już w grudniu 2016 roku. Później jednak temat ucichł i wszyscy o tym zapomnieli. Ale sam zainteresowany wcale z tego nie zrezygnował. Producent właśnie ogłosił oficjalnie, że firmę podzielono na trzy dywizje.

Pierwszą jest marka Meizu, drugą dział sprzętowy Blue Charm, a trzecią pion, odpowiedzialny za oprogramowanie, czyli Flyme OS. Głównym dyrektorem oraz CEO nadal pozostanie Huang Zhang, znany również jako Jack Wong.

Dyrektorem marki Meizu został były CEO Meizu, Bai Yongxiang, który zarządzał firmą, gdy Huang Zhang (a.k.a. Jack Wong) był nieobecny. Z kolei Li Nan, który do tej pory odpowiadał za marketing i sprzedaż, od teraz jest również dyrektorem Blue Charm. Sekcją oprogramowania nadal ma zarządzać Yang Yan.

Meizu nie podało oficjalnie, dlaczego postanowiono podzielić firmę na trzy osobne dywizje. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Chińczycy w ten sposób chcą dostosować się do zmieniających warunków na rynku, aby móc dalej „rosnąć” i pozostać innowacyjnym.

Przy okazji warto też wspomnieć, że „uwolniono” Flyme OS, dzięki czemu będą mogli z niego korzystać użytkownicy smartfonów innych marek niż Meizu. Wśród nich znalazły się m.in. urządzenia Samsunga, Xiaomi, Coolpad, Lenovo (w tym także ZUK i Moto), ZTE, Nubia, Huawei, OnePlus, HTC, LG, Sony oraz Nexusy. Pełny wykaz (razem z obsługiwanymi modelami) znajdziecie w podanym w źródle linku (to ten ostatni).

Źródło: anzhuo przez GizmoChina, Flyme

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona